Керівництво обласної ради обговорило питання гендерної рівності із жінками-депутатами з Запорізької області

28.09.2016
Керівництво обласної ради обговорило питання гендерної рівності із жінками-депутатами з Запорізької області

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та його перший заступник Парасковія Дворянин сьогодні, 28 вересня, зустрілися із жінками-депутатами від Запорізької області, які відвідують Львівщину в межах партнерського проекту з Національним Демократичним Інститутом.

Поїздку до Львівської області організував Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» у рамках проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України» у партнерстві з НДІ за підтримки уряду Швеції.

Основна мета зустрічі - обмін досвідом між жінками-депутатками з міжфракційних груп «Рівні можливості» місцевих рад Запорізької області та їх колегами зі Львівської області.  

Керівництво обласної ради розповіло гостям про роботу депутатського корпусу та основні пріоритети та завдання, які потрібно втілити в життя в області. Зокрема, Олександр Ганущин підкреслив, що на сьогодні першочергові питання, які слід вирішувати – це підтримка наших військових та демобілізованих, налагодження транскордонної співпраці та проведення реформи децентралізації. «Обласна рада на наступному пленарному засіданні розглядатиме перспективний план спроможних територіальних громад, - зазначив Олександр Ганущин. – Зараз тривають публічні слухання по кожному районі області. Процес іде непросто, але ми сподіваємося, що Львівщина його пройде достойно, а  громади будуть справді сильними і самодостатніми».

В свою чергу перший заступник голови облради Парасковія Дворянин повідомила, що у Львівській обласній раді налічується 14 жінок-депутаток. Вони присутні майже в всіх франціях і як правило є дуже активними під час сесійних засідань. «Часто жінка набагато глибше може зрозуміти проблему, аніж чоловік, тому я за те, щоб у політиці було якомога більше жінок», - наголосила Парасковія Дворянин.

Жінки-депутатки місцевих рад Запорізької області розповіли про свої гендерні ініціативи та проекти, які реалізовуються в області. Також вони запросили керівництво Львівської  обласної ради приїхати на Міжрегіональний форум «Досвід реалізації ґендерних ініціатив у місцевих та регіональних програмах в Україні та за кордоном»,  який відбудеться 7 жовтня у Запоріжжі.