Обласна рада звернеться до Верховної Ради з проханням збільшити підтримку з держбюджету лікування хворих на ниркову недостатність

03.12.2015
Обласна рада звернеться до Верховної Ради з проханням збільшити підтримку з держбюджету лікування хворих на ниркову недостатність

Віл Львівської обласної ради буде скеровано звернення до Верховної Ради, аби збільшити квоту з державного бюджету коштів, які виділяються на лікування хворих нефрологічного профілю.

Таке рішення було ухвалено на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради під час розгляду питання та обговорення питання щодо надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю.

В обговоренні цього питання, окрім членів комісії, взяли участь перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, начальник департаменту Львівської обласної державної адміністрації Богдан Чечотка, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Загалом, як зазначив голова комісії Михайло Гичка, у Львівській області зростає рівень ниркових захворювань. Для забезпечення пацієнтів нефрологічного профілю розроблено проект обласної цільової Програми «Надання замісної ниркової терапії у Львівській області на 2016 рік».

Довідка

За інформацією завідувача відділення хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні Оксани Русин, станом на 1.12.2015 року Львівська обласна клінічна лікарня забезпечує проведення програмного гемодіалізу 330 пацієнтам на базі відділення хронічного гемодіалізу та відділень амбулаторного гемодіалізу №1 і №2. На амбулаторному обліку знаходиться 45 пацієнтів, які отримують ЗНТ методом перитонеального діалізу та 114 пацієнтів з трансплантованими органами, які отримують імуносупресійну терапію.

Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 1 на 4 діалізних місця (на базі Червоноградської ЦМЛ) працює з 12.09.2007 року забезпечує лікування пацієнтів з Сокальського та Радехівського районів. На 1.12.15 року працює 5 діалізних місць, продовжують лікування методом гемодіалізу 31 пацієнт.

Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 2 на 6 діалізних місць (на базі Дрогобицької ЦМЛ), працює з 27 травня 2008 року забезпечує пацієнтів з південно-західного регіону (Стрийський, Дрогобицький, Турківський, Самбірський, Старо-Самбірський райони). На 1.12.15 року працює на 7 діалізних місць і продовжують лікування методом гемодіалізу 48 пацієнти.

Станом на 1.12.2015 року відділення хронічного гемодіалізу ЛОКЛ забезпечує проведення програмного гемодіалізу 251 пацієнту та 1 пацієнту з гострим пошкодженням нирок. На обліку відділення 38 пацієнтів з сформованим судинним доступом, яким ближчим часом необхідно розпочати лікування гемодіалізом.

Територіально розпочати вирішення проблеми забезпечення дорослого населення області замісною нирковою терапією може відкриття відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу у м. Новояворівську та створення відділень у Стрию та Буську.