Напередодні на Ужгородському перевалі відзначили 102 -гу річницю першого бою Українських Січових Стрільців

26.09.2016
Напередодні на Ужгородському перевалі відзначили 102 -гу річницю першого бою Українських Січових Стрільців

На Ужоцькому перевалі відзначили 102-гу річницю першого бою Українських Січових Стрільців. Урочистості відбулися напередодні, 25 вересня, у селі Сянки, що у Турківському районі. Участь у заходах взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

«Рівно 102 роки тому, 25 вересня 1914 року, біля  Ужоцького перевалу Українські Січові Стрільці дали перший бій проти російського війська. Перший після перерви з 1709 року збройний армійський опір московській імперії з боку України. Ми усією сім’єю вшановуємо пам'ять Січовиків. Слава нашим Героям», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

Окрім того, у Сянках відбулось свято патріотичної пісні "Стрілецька слава", участь у якому взяли художні колективи Турківщини. Також всіх присутніх частували стравами польової кухні. Їх приготували учасники АТО.

 

Довідка:

Легіон Українських Січових Стрільців створили у серпні 1914 року. Після розгрому австро-угорських військ під Львовом 10 вересня 1914 р російські війська почали наступати на Карпати. На перекриття проходів через перевали перекинули австро-угорські війська, в тому числі і Січових Стрільців.

 

25 вересня Січовики провели свій перший бій біля селища Сянки. Стрільці із сотні О. Семенюка зіткнулися з кінним роз'їздом кубанських козаків. З цього бою Січовики вийшли переможцями. 27 вересня 1914 року сотня Семенюка першою з легіону Січових Стрільців дала в Сянках бій двом козачим полкам, що тривав від ранку до сутінок.

 

На перевалі разом захоронено 363 полеглих офіцерів і солдатів обох воюючих сторін. Тоді ж загиблих Січових Стрільців поховали велично на громадському цвинтарі в Сянках.