Львівщина та Офіс Ради Європи співпрацюватимуть в питанні децентралізації

22.09.2016
Львівщина та Офіс Ради Європи співпрацюватимуть в питанні децентралізації

Основні напрямки співпраці між Львівщиною та Офісом Ради Європи в Україні обговорили керівництво області з новопризначеним керівником Офісу Мортеном Енбергом у четвер, 22 вересня.

Серед пріоритетних завдань, які озвучили представники влади, - це звичайно впровадження адміністративно-територіальної реформи на території Львівщини. Як відзначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, в області процес децентралізації проходить досить успішно. «Якщо раніше було важко переконати людей в тому, що потрібно об’єднуватися, то тепер мешканці відчули, що вони є господарями на своїх територіях, - зазначив Ростислав Замлинський. – Громади почали брати активну участь у житті своїх населених пунктів, почали самоорганізовуватися і побачили, що вони є реальними учасниками  цих змін».

В свою чергу, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк зауважив, що позитивні зміни на Львівщині відбуваються ще й тому, що обласна влада і громадськість об’єднані.  «Так, є звичайно дискусії, але ми чуємо один одного, - каже Володимир Гірняк. – Цьогоріч обласна рада  провела надзвичайно професійно конкурс мікропроектів місцевого розвитку, що дасть можливість реалізувати близько 680 проектів з покращення соціальної інфраструктури  в області».

За словами  Володимира Гірняка, важливим аспектом співпраці між Радою Європи та Львівщиною може бути обмін досвідом у питанні децентралізації, можливо, щоб громади, які вже об’єдналися чи в процесі могли б поїхали за кордон і на власні очі побачити, як ця реформа відбувалася в Європейських країнах. До таких обмінів можна також залучати молодь, учнів шкіл та профтехучилищ, громадські організації.  Окрім того,  цікаво було б організувати прес-тури для журналістів для висвітлення цих процесів. 

Голова Офісу Ради Європи Мартін Енберг радо відгукнувся на усі пропозиції і запропонував визначити на найближчу перспективу основні напрямки двостороннього співробітництва. «Рада Європи активно працює над пропагуванням ідей демократії, правосуддя та свободи слова, - зазначив Мартін Енберг. – Нам важливо поширювати інформацію, чим займається в тому числі наш Офіс. Тому ми відкриті до співпраці і вважаю, що ми б могли організувати, наприклад, просвітницьку роботу в громадах – семінари, навчання, тренінги, запросити експертів з Європи, аби обмінятися досвідом та налагодити контакти».

Як відомо, нещодавно депутат Львівської обласної ради Андрій Білоус увійшов до складу постійної делегації України в  Конгресі  Місцевих та Регіональних  Влад на 2016-2020 роки.

Нагадаємо, 1 червня 2016 року Мортена Енберга призначили Головою Офісу Ради Європи в Україні.