Вже сьогодні будувати майбутнє: на Львівщині розробляють стратегії розвитку громад

03.12.2015
Вже сьогодні будувати майбутнє: на Львівщині розробляють стратегії розвитку громад

1 грудня 2015 року представники громади м. Глиняни Золочівського району та ініціативна група «Розвиток громад Львівщини» провели робочу зустріч задля створення Стратегії розвитку Глинянської територіальної громади.

У заході взяли участь близько півсотні жителів Глинян, серед них багато молодих людей, які активно включилися у обговорення.

Керівник ініціативної групи «Розвиток громад Львівщини» Руслана Римарська нагадала, що Глиняни мають не тільки славну історію, а й нині тут живе чимало ініціативних людей, які вже реалізували чимало успішних проектів. І дуже добре, що вони не зупиняються на досягненому, а гуртуються, щоб вже сьогодні будувати майбутнє.

Директор Глинянської ЗОШ Мирон Пелих висловив переконання, що саме активна молодь має брати активну участь у розробці стратегії розвитку міста, бо це їх місто, у якому вони хочуть жити гідно.

Громадський активіст Олег Гураль керівник Глинянського навчально-виробничого комплексу «Мозаїка» вже має досвід успішної реалізації проектів. Він закликав об’єднати зусилля, бо тільки спільні дії дадуть максимальний результат.

Під час зустрічі визначили головні стратегічні напрямки розвитку м. Глиняни, а також обговорили конкретні проекти та нагальні питання життєдіяльності міста. Так, одним із пунктів Стратегії прописано створення інвестиційних проектів та залучення інвесторів, зокрема на найближчий рік як пілотний проект застосувати це у зведенні і відкритті супермаркету. Також першочерговими завданнями для громади Глинян визначили: вирішити проблему дорожного покриття, яке зараз є вкрай поганому стані, створити народний архів, залучити жителів до озеленення та очищення довкілля.

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток територіальних громад Львівщини через стратегічне планування та інформаційну підтримку діяльності громад», який своєю чергою є складовою проекту «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та місцевих ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Реалізовує проект у Львівській області ГО «Рефрми разом», ініціативна група «Розвиток громад Львівщини» спільно з благодійним фондом «Ми – єдина родина” за підтримки “Української регіональної платформи громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Центр «Жіночі перспективи», та за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні.

Це вже п’ята зустріч в рамках проекту. Попередні, три на Стрийщині і одна в Городоцькому районі, також були, зі слів організаторів, вельми продуктивними, учасники активно обговорювали нагальні до вирішення питання та найперспективніші напрямки розвитку у майбутньому.