Парасковія Дворянин: Львівська обласна рада зацікавлена, аби потужна база товариства „Динамо” активніше використовувалася

07.12.2015
Парасковія Дворянин: Львівська обласна рада зацікавлена, аби потужна база товариства „Динамо” активніше використовувалася

Першого грудня відбулася виїзна нарада постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради за участю першого заступника голови обласної ради Парасковії Дворянин до Львівської обласної організації „Фізкультурно-спортивне товариство "Динамо".

Парасковія Дворянин, яка була ініціатором виїзного засідання, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Михайло Гичка, члени постійної комісії, начальник управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Юрій Майборода оглянули територію ФСТ „Динамо”, ознайомилиcя з його спортивними спорудами.

Віктор Яцковець, перший заступник голови ЛОО ФСТ "Динамо", розповів учасникам виїзної наради про діяльність товариства, про здобутки спортсменів, які тут тренуються, адже вони представляють Україну на змаганнях найвищого рівня, починаючи з чемпіонатів Європи, закінчуючи Олімпійськими іграми. У дитячо-юнацьких спортивних школах „Динамо” займаються 900 дітей. Спортивні споруди „Динамо” також використовують для своїх тренувань правоохоронці. Також тут проводяться різні змагання.

Товариство має потужну матеріально-технічну базу: це 7 спортивних споруд, 4 бази олімпійської підготовки, має найсучасніший тир. Як зазначив Віктор Яцковець, усі секції в „Динамо” безкоштовні, крім занять художньою гімнастикою для маленьких дітей.

Більшість спортивних споруд товариства збудовані ще в 50–60-х роках минулого року. Відтак потребує реконструкції і басейн, який спорудили 84 роки тому.

Для утримання цих споруд, для сплати за житлово-комунальних послуг потрібні кошти. Тому Львівська обласна організація ФСТ „Динамо” України звернулася до Львівської обласної ради при формуванні обласного бюджету на 2016 рік передбачити видатки на підтримку товариства. Ці кошти товариство планує спрямувати на розвиток дитячо-юнацького спорту, проведення заходів із олімпійських і неолімпійських видів спорту та серед правоохоронців.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин запропонувала керівництву товариства ознайомитися із досвідом Львівської міської ради щодо залучення грантових коштів на реконструкцію спортивних споруд, розробити проект реконструкції споруд. Також Парасковія Дворянин запропонувала товариству більш активно залучати до занять спорту на базах „Динамо” дітей різних соціально незахищених верств населення.

За результатами наради голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Михайло Гичка зазначив: „Шкода, що товариство змушене платити таку велику плату за комунальні послуги, тому що воно неспроможне на себе заробити. Звучало на нараді, що „Динамо” має деякі фінансові надходження, однак їх дуже мало. Ми побажали керівництву громадської організації, щоб воно набрало соціальну групу дітей для тренувань, які б покращували своє здоров’я на його спортивних базах. Із цих дітей у майбутньому, можливо, виростуть видатні спортсмени. Але те, що цю потужну базу товариства треба зберегти – це однозначно”.

Відзначимо, що з обласного бюджету скеровуються кошти на утримання ДЮСШ товариства, з яких 3 млн грн було виділено у 2014 році, а у 2015 році – 3, 5 млн грн. Також із обласного бюджету виділялися кошти на утримання спортивних споруд „Динамо”: 1 млн 900 тис. грн та 2 млн 300 тис. грн у 2014 та у 2015 роках відповідно.