На Львівщині перебуває делегація комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

14.09.2016
На Львівщині перебуває делегація комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

Проблемні питання у галузі освіти і науки обговорили сьогодні, 14 вересня, під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у Львівську область за участі першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського та представників Міністерства освіти і науки України.

Від Львівської обласної ради участь у заході взяла перший заступник голови облради Парасковія Дворянин.

На зустрічі з ректорами львівських вищих навчальних закладів, професійно-технічних училищ, представниками департаменту освіти і науки ЛОДА, народних депутатів йшлося про стан законодавчого врегулювання організації навчально-виховного процесу з учнівською та студентською молоддю і заходи щодо її удосконалення, про професійно-технічну освіту, прийняття Закону України «Про освіту», про матеріально-технічне забезпечення шкіл, створення та функціонування опорних шкіл та загалом про якість надання освітніх послуг.

Як зазначив перший заступник голови комітету ВРУ з питань науки і освіти Олександр Співаковський, основною метою цього засідання є почути про ті нагальні питання та проблеми, які є в освітній галузі. «Ми їздимо по усій Україні і, на жаль, освітяни зіштовхуються з одними і тими ж проблемами, - зауважив Олександр Співаковський. - Тому ми тут, щоб вивчити як і позитивний досвід Львівщини, так і виокремити ті пропозиції, які озвучать на засіданні керівники навчальних закладів, відділів освіти та фахівці».  

Особливий акцент учасники наради ставили щодо ситуації, яка склалася з профтехосвітою в Україні. Зокрема йшлося про проблеми, які виникли через припинення державного фінансування ПТУ, передавши його на місцеві бюджети. Відтак обмеженість бюджетних видатків зумовила брак ресурсного, матеріально-технічного забезпечення, а деякі заклади профтехосвіти навіть опинилися під загрозою подальшого функціонування.

Нагадаємо, Львівська обласна рада учора своїм рішення підтримала професійно-технічні заклади області, виділивши на їх потреби 20 млн. грн.

Слід додати, що після засідання члени Комітету відвідають Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу, Львівську спеціалізовану загальноосвітню школу І ступеня № 53 та Національний університет "Львівська політехніка".