Депутати Львівської облради проти політизації трагічних сторінок українсько-польської історії. Заява

13.09.2016
Депутати Львівської облради проти політизації трагічних сторінок українсько-польської історії. Заява

Львівська обласна рада сьогодні, 13 вересня, підтримала заяву стосовно рішення Сенату і Сейму Республіки Польща «Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках», у якому надана політично і юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині.

«Ми підтримуємо рішення парламенту, яке засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Ми розділяємо почуття жалю та розчарування висловленого парламентом України, а також визначення рішення польської сторони як вияву політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.

Звертаємо увагу на те, що Верховна Рада України звернулася до польських колег з пропозицією припинити таку політизацію. Розцінюємо, це звернення як вимогу скасувати встановлення Сеймом Республіки Польща «Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках».

Підтримуємо заклик Верховної Ради зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей.

Водночас вважаємо, що ухвалення Парламентом Республіки Польща зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків.

Тому, у випадку відсутності реакції польської сторони на звернення Верховної Ради України, вимагаємо повернутися до розгляду цього питання у стінах українського парламенту», - йдеться у заяві.