Олександр Ганущин закликав організаторів фестивалю «Сурми звитяги» провести гала-концерт української творчості на Східній Україні

02.12.2015
Олександр Ганущин закликав організаторів фестивалю «Сурми звитяги» провести гала-концерт української творчості на Східній Україні

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин взяв участь у відкритті церемонії нагородження переможців XVI Фестивалю дитячо-юнацької творчості «Сурми звитяги», який відбувся 1 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

Очільник обласної ради привітав організаторів, учасників та гостей цього відомого та популярного Фестивалю «Сурми звитяги», який проводиться вже в шістнадцяте і з кожним роком набуває все більших масштабів.

«Приємно, що «Сурми звитяги» відбуваються вже в шістнадцяте. Це справжній героїзм – робити такий Фестиваль стільки разів. Схиляю голову перед організаторами. Хочу побажати всім вам доброго настрою всіх – і тим, хто брав участь, і тим, хто здобув нагороди, і тим, хто, вірю, здобуде перемогу наступного разу», – зазначив Олександр Ганущин.

Водночас, голова обласної ради офіційно закликав організаторів Фестивалю «Сурми звитяги» розглянути можливість проведення такого творчого заходу і на території Східної України, де української творчості поки що бракує.

«Я в понеділок, 30 листопада, повернувся із сектору «А», що на Луганщині. І, ствердно можу заявити, що нині там бракує таких фестивалів. Тому, шановні організатори, все у ваших руках. Якщо ви звернетеся до мене з відповідною пропозицією допомогти в організації наступного Фестивалю, то, переконаний, він може відбутися і в Сєверодонецьку. Нехай справа, яку ви робите, живе і процвітає!», – сказав він.

Принагідно зазначимо, що Фестиваль має на меті вивчати, осучаснювати та широко популяризувати серед молоді твори патріотичного спрямувати. Особливо – пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Повстанської Армії, пісні, що звучали під час Революції на Граніті, Помаранчевої революції та Євромайдані, а також – Революції Гідності. Водночас в виконанні учасників фестивалю звучать пісні, які підтримують воїнів, що знову виборюють незалежність України.

Головним завданням фестивалю є:

• популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію;

• об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді;

• виявити і довести до широкого загалу громадськості справжній стан у сучасній пісенній творчості, сформувати громадську думку стосовно необхідності всебічного сприяння розвитку українського пісенного мистецтва;

• виявити проблеми у популяризації української патріотичної пісні та випрацювати пропозиції щодо їх розв’язання;

• виявити та відзначити найкращі творчі колективи.