Робоча група Львівської облради перевірила роботу лісових господарств області

01.09.2016
Робоча група Львівської облради перевірила роботу лісових господарств області

Учора, 31 серпня, робоча група у складі депутатів Львівської обласної ради, представників облдержадміністрації, лісових господарств під керівництвом заступника голови облради Володимира Гірняка здійснила виїзди у державні та комунальні лісгоспи Сколівського та Турківського районів для вивчення ситуації, яка склалася з незаконною рубкою та тотальним засихання карпатської смереки. Окрім того, однією з найбільших проблем лісової галузі є некваліфіковані кадри у лісгоспах.

«Проблем багато, але, упевнений, ми їх вирішимо шляхом реформ та жорстких заходів. Будемо працювати і, гадаю, на сесії спільно з депутатами ми вийдемо на комплексне рішення», - зазначив Володимир Гірняк.

За його словами, на Львівщині працює 3 військових лісгоспи, 18 державних і 18 лісгоспів комунального підприємства «Галсільліс». «Неефективні керівники повинні поступитись місцем тим, хто знає ліс і здатен його привести до ладу. Щодо державних лісгоспів, то, якщо у нас будуть певні застереження по кадрах, ми будемо звертатись у вищі інстанції, які мають відповідні повноваження», - наголосив Володимир Гірняк.

«У лісовій галузі Львівщини працює близько 50 тисяч людей, тож і їх інтереси треба зважати, - зауважив Володимир Гірняк. – Тому я підтримую децентралізацію в управлінні цією галуззю, адже сьогодні керівництво держлісгоспу області призначає виключно Київ на свій розсуд, натомість обласна влада ніяк не впливає на процес. Слід проводити реформи, але виважені».

Окрім того, робоча група піднялась на гору Маківка, що у Сколівському районі, де сьогодні спостерігається масове всихання дерев. В першу чергу – карпатської смереки. Сьогодні фахівці всебічно вивчають цю проблему і шукають шляхи, як запобігти хворобі дерев.

Як наголосив голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Андрій Білоус, ще одне слабке місце у веденні лісового господарства – це підпільна робота нелегальних пилорам. «Відсутність контролю призвела до процвітання «чорного ринку» деревини. Робоча група розробляє шляхи припинення цього нелегального бізнесу. На жаль, ніхто не може перевірити таку діяльність і це дуже велика проблема, - зазначив Андрій Білоус. – Потрібно знайти механізм вивести ці лісопилки з тіні. Є декілька ідей та напрацювань фахівців і ближче до сесії ми зможемо їх озвучити. В цьому питання ми прядок наведемо. Якщо ми усунемо цю ланку, це суттєво сприятиме збереженню лісів на Львівщині».