Львівщина та Луганщина уклали угоду про співробітництво

29.07.2016
Львівщина та Луганщина уклали угоду про співробітництво

У п’ятницю, 29 липня, керівництво Львівської обласної ради, облдержадміністрації та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації підписали угоду проторгово-економічне, науково-технічне і культурнеспівробітництво.

Ця угода передбачає співпрацю між областями щодо соціально-економічного та регіонального розвитку, соціального захисту, культурних обмінів, сприяння організації відпочинку й оздоровлення дітей і молоді, зокрема дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб Луганської області, а також сторони обмінюватимутьсядосвідом з децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад.

Як зазначила перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, така співпраця між регіонами є дуже важлива і корисна. «Львівщина зі свого боку запропонувала організувати відпочинок та оздоровлення дітей із Луганської області, а також всебічно сприяти молодіжним, студентським та культурним обмінам, туризму та встановленню партнерських зв’язків між закладами освіти, охорони здоров’я та культури», - повідомила Парасковія Дворянин.

В свою чергу голова Луганської облдержадміністрації-керівник військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз сказав: «Користуючись нагодою, хочу подякувати всій громаді Львівщини за Ваш неоціненний вклад у захисті та відновленні української Луганщини. Тривалий час наша область була штучно відмежована від Центральної і Західної України – в політичному, культурному інформаційному плані. Кожен подібний проект – це крок до об’єднання країни, подолання штучних перешкод. Нинішній візит луганської делегації на Львівщину – це також досвід: успішних проектів, ефективного міжнародного співробітництва, вирішення проблем на рівні громад. Саме той досвід, що так потрібен Луганщині».

Окрім того, учасникам заходу презентували проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості» та представили позитивні приклади децентралізації в Україні та щодо розвитку сільських територій.

В межах візиту на Львівщину численна делегація понад 50 чоловік з Луганщини, а це міські та сільські голови, представники місцевих районних рад та адміністрацій, планують обмінятися досвідом щодо децентралізації в Україні та розвитку сільських територій. Відтак у сесійній залі було презентовано проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості». Опісля гості зі Сходу оглянуть ремонт доріг на відтинку Львів-Самбір-Ужгород на ділянках Самбір-Турка та Турка-Ужгород, а також ознайомляться з практичним досвідом створення ОТГ.

Довідка:

З 25 липня цього року стартував всеукраїнський проект «Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості». Захід ініційований головою Луганської обласної державної адміністрації Юрієм Гарбузом та підтриманий Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Учасниками проекту є сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, мери міст, керівництво облдержадміністрації Луганської області, які впродовж тижневої поїздки відвідають Полтавську, Вінницьку, Тернопільську, Львівську та Закарпатську області України.