Обласна клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» отримала сучасне обладнання для реанімації дітей

12.07.2016
Обласна клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» отримала сучасне обладнання для реанімації дітей

У вівторок, 12 липня, Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» урочисто передали апарат штучної вентиляції легень, який було закуплено в рамках Проекту модернізації медичного обладнання у ЛОДКЛ «Охматдит». Проект фінансувався Посольством Японії в Україні за програмою ґрантової допомоги по проектах людської безпеки програми «КУСАНОНЕ» Міністерства Закордонних Справ Японії.

Для дитячої лікарні в межах проекту закуплено апарат штучної вентиляції легень, 4 монітори нагляду за станом пацієнтів та лабораторне обладнання, яке дозволяє здійснювати біохімічні, гематологічні аналізи та аналізи газів і електролітів крові, котрі до цього часу в лікарні не проводилися.

Проект впроваджує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Львівською обласною радою, яка на умовах 10-відсоткового співфінансування виділила кошти з обласного бюджету в сумі 178 000 грн.

Як зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, «Охматдит» став першим, хто з обласного бюджету отримав кошти на співфінансування «Це нормальна практика у світі, - зауважив Олександр Ганущин. - І ми, до речі, перебираємо цю практику не лише у напрямку медичному, у нас діє програма, на яку покладаємо великі сподівання щодо співфінансування міжнародної технічної допомоги. Також, коли ми говоримо з послами з різних представництв, різних країн, ми завжди кажемо, що готові бути не просто на словах партнером, а партнером в дії».

Олександр Ганущин висловив сподіваюся, що це буде не останній грант і не остання ініціатива, зроблена цьогоріч в «Охматдиті». «Львівська обласна рада спільно з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та за підтримки міжнародних партнерів, доброчинців продовжуватиме цю роботу.

В свою чергу головний лікар КЗ Львівська обласна дитяча клінічна  лікарня «ОХМАТДИТ» Мар’яна Возниця відзначила, що таке обладнання вкрай важливе для цього медичного закладу, оскільки самотужки лікарня не в змозі закупити якісну, сучасну апаратуру, яка щодня рятує життя маленьких пацієнтів.

Довідка:

Загальний бюджет проекту становить 1 923 398,56 грн, в тому числі кошти Посольства Японії в Україні – 1 755 483,29 грн. та кошти обласного бюджету – 178 000 грн.