Львівська обласна рада висловлює співчуття рідним та близьким Зіновія Беня

11.07.2016
Львівська обласна рада висловлює співчуття рідним та близьким Зіновія Беня

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин від імені усього депутатського корпусу висловлює співчуття родині та близьким Зіновія Беня - члена Львівського крайового братства ОУН-УПА і голови Суду честі крайового братства ОУН-УПА, який відійшов у вічність на 74 році життя.

Зіновій Антонович Бень народився 7 квітня 1942 року у с. Бортятин Мостиського району Львівської області. Його батько був членом ОУН і організатором УПА в районі, у 1945 році розстріляний НКВД. Через це за рішенням Особливої наради МВС СРСР Зіновія Беня з матір’ю та сестрою заслано в Комі АРСР. Він був звільнений у 1956 році.

У 1959 році закінчив школу, а у 1972 році закінчив Політехнічний інститут, працював на Львівському заводі біофізичних приладів. Під час навчання та роботи займався правозахисною діяльністю, поширював заборонену у той час літературу.

У 1980-х роках один з підмосковних науково-дослідних інститутів висунув кандидатуру Беня на здобуття премії Ради міністрів СРСР за розробку та впровадження нового приладу, однак у Львові його кандидатуру відхилено органами безпеки.

З 1989 року активно включився у громадську діяльність за відновлення незалежності України, брав участь і виступав на мітингах, працював у виборчих комісіях.

З 2013 року був членом Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступником голови крайового братства.

Член комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих та соцзахисту жертв політичних репресій. За його сприяння кілька десятків репресованих громадян через суди та рішення виконавчих органів влади отримали статус реабілітованих. Нагороджений: Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2007 р.) Ювілейна медаль «20 років Незалежності України» (2011 р.), А також відзнаками, грамотами та подяками Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та Львівської міської ради.