На Самбірщині урочисто відзначили створення Української Головної Визвольної Ради

11.07.2016
На Самбірщині урочисто відзначили створення Української Головної Визвольної Ради

У неділю, 10 липня, у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Президента УГВР Кирила Осьмака керівництво Львівщини, народні депутати, депутати обласної ради, представники району та громадських організацій, молодь відзначили 72-у річницю створення Української Головної Визвольної Ради.

Святкування розпочалося з автопробігу «повстанським маршрутом» від Площі Пам’яті з міста Самбора до села Сприні, опісля відбулася спільна молитва за загиблими борцями за волю України, покладання квітівдо пам’ятника засновникам УГВР, урочисте віче та святковий концерт.

Голова Львівської обласної ради привітав усіх з 72-ю річницею створення Української Головної Визвольної ради.

«Як 72 роки тому, так і сьогодні на порядку денному в українських патріотів стоїть те саме завдання: як перемогти у війні, - сказав під час виступу Олександр Ганущин. - Хотів би звернути увагу на 3 складові. Перша – це армія, якій ми повинні допомагати чим можемо і вдень, і вночі. Друга складова сучасної війни - це війна інформаційна. І третя – це війна за молоде покоління. Напевно, час нам не тільки збиратися з року в рік на цьому святому місці у Сприні, а робити все можливе, щоб саме сюди приїжджали впродовж цілого року діти з українського Сходу. Саме тут вони мають набиратися навичок, просякатися цим святим місцем і саме звідси вони мають їхати туди апостолами цього духу».

Учасники заходу мали змогу оглянути експозиції у музеї-криївці, почути спогади учасників національно-визвольної боротьби і покуштувати військову польову кухню, а військовослужбовці Самбірщини усім присутнім демонстрували знання та навики військової справи.  

Крім того, відбулося нагородження команд учасників військово-спортивної патріотичної гри «Ігри нескорених». Уперше в «Іграх нескорених» брали участь команди зі Сходу України, а саме із міст Сватово та Сєвєродонецька. З ними змагалися однолітки із Самбірського, Старосамбірського, Городоцького та Пустомитівського районів. Всі команди отримали грамоти, медалі та цінні подарунки. 

«Сприня - місце освячене УГВР має стати новітнім модерним табором, де упродовж усього року діти з українського Сходу і Західної України набуватимуть спільних навичок, життєвих установок і військового вишколу, - зазначив Олександр Ганущин. - Сподіваюсь, нам це під силу».