На Самбірщині відбудеться військово-патріотична гра "Ігри нескорених"

04.07.2016
На Самбірщині відбудеться військово-патріотична гра "Ігри нескорених"

З 6-10 липня у гірському селі Сприня Самбірського району Львівської області, на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені президента УГВР Кирила Осьмака, відбудеться військово-патріотична гра «Ігри Нескорених».


Участь у змаганнях візьмуть команди учнівської молоді віком 15-18 років Самбірського, Старосамбірського, Городоцького, Мостиського, Пустомитівського, районів, а також команди міст Сватове, Луганської області та Слов'янськ, Донецької області. 


Військово-патріотична гра проводитиметься на історичному місці, де в липні 1944 року утворилася Українська Головна Визвольна Рада (УГВР). Її члени своє життя присвятили і віддали боротьбі за незалежність України. «Ігри Нескорених» приурочені 72 річниці створення УГВР.


Протягом 5 днів таборування команди змагатимуться у стрільбі, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багаття, перегонах, гирьовому спорті, армреслінгу, відуні, повстанській пісні. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла під старшинська школа УПА та зустрінуться з краєзнавцями Старосамбірщини.


Важливим елементом під час ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи.

Для Сотні учасників табору щоденно в другій половині дня будуть відбуватись показові навчання та презентації військової справи військових частин Самбірщини: хіміків, саперів та авіаторів. Військові демонструватимуть роботу пошукових собак з виявлення замінувань. Демонструватимуть мінне озброєння та навчатимуть поводженню з вибуховими пристроями, а також демонструватимуть засоби хімічного захисту.


Авіація разом з десантниками планує продемонструвати стрибки з парашутом та методи виживання в умовах військових дій. Громадські волонтери «Білі берети» з Городоччини навчатимуть учнів тактичній медицині. Військові пригощатимуть учнівську молодь польовою кухнею. 


Частина демонстрацій військових відбуватиметься 10 липня під час урочистих заходів до дня відзначення 72 річниці створення Української Головної Визвольної Ради. Заплановані зустрічі з донькою Президента УГВР Кирила Осьмака – Пані Наталею Осьмак, з офіцерами Збройних Сил України та ветеранами УПА. Відбуватиметься також демонстрація фільмів на патріотичну тематику, проведення демонстраційних класів військової справи.


Нагородження команд переможців відбудеться під час основних заходів з відзначення 72-ї річниці утворення УГВР, які відбудуться цього року 10 липня.

Захід проводиться за підтримки Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, Самбірської, Старосамбірської, Городоцької, Мостиської, Пустомитівської районних рад і РДА, Агенства регіонального розвитку Самбірщини.

Урочисте відкриття змагань відбудеться 6 липня о 12 годині на території СТОК «Прикарпаття» ім. Кирила Осьмака у Сприні Самбірського району.