Українці та поляки вшанували розстріляних на Вулецьких пагорбах професорів

02.07.2016
Українці та поляки вшанували розстріляних на Вулецьких пагорбах професорів

Сьогодні, 2 липня, відбулося вшанування 75-ої річниці загибелі львівських професорів на Вулецьких пагорбах. Участь у заходах взяли представники обласної та міської влади,Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, академічна спільнота та громадськість міста. Окрім того, присутні були ректори та представники вищих навчальних закладів Польщі.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника відомим львівським ученим, які були розстріляні німецькими нацистами у 1941 році. Цей меморіал був відкритий 3 липня 2011 року і приурочений до 70-х роковин від часу тих трагічних подій. За підсумками міжнародного конкурсу на кращий проект пам’ятника перемогу здобув спільний польсько-український проект скульптора Олександра Сьліви (Краків) та архітекторів Олега Трофименка і Дмитра Сорокевича (Львів).

Монумент є своєрідною аркою, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – «Не убий!» – суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність конструкції світу.

Довідка:

Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, визнаних ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі Львівської політехніки К Бартель, К.Вайгель, А.Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С.Пілят, В.Круковський, В.Стозек та інші.