Олександр Ганущин: Держава повинна підтримувати об’єднані територіальні громади, бо робити це лише на обласному рівні – дуже складно

08.12.2015
Олександр Ганущин: Держава повинна підтримувати об’єднані територіальні громади, бо робити це лише на обласному рівні – дуже складно

Без підтримки державою сформованих об’єднаних територіальних громад, яких на сьогодні зокрема на Львівщині є 15, вже у 2016 році може виникнути дуже складна ситуація.

Про це голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин заявив сьогодні, 25 листопада, під час семінару на тему: «Громадянські організації в процесі децентралізації», який відбувся в рамках відзначення Дня Гідності та Свободи України і другої річниці початку Революції Гідності.

За словами очільника обласної ради, такі об’єднані громади на рівні області готові всіляко підтримувати, одначе, без відповідного інструментарію, наданого з центрального рівня, – таки не обійтися.

«Розуміємо, що на місцевому та центральному рівнях проведено кропітку роботу в процесі формування об’єднаних територіальних громад. Також законодавець вже визначив додаткові повноваження та додаткову відповідальність для таких громад. Але я маю певне скептичне бачення щодо цих процесів. Зокрема, мені дуже би не хотілося, щоби ті 15 об’єднаних територіальних громад, які є вже сформовані в нашій області, залишилися на наступний рік з інструментарієм винятково на рівні обласного бюджету. А поки що до цього йде. Більше того, я ще не бачив і не чув про нормативні документи, які дозволяють мені думати по-іншому. Ми дуже повільно рухаємося в частині методології і, якщо не буде істотних зрушень з боку держави, то в першій половині наступного року будемо мати дуже складну ситуацію», – сказав Олександр Ганущин.

Голова обласної ради також звернувся до представників громадського сектору, які взяли участь у семінарі. Зокрема, він закликав їх активно впливати на процеси, що відбуваються на державному рівні. «Треба домогтися того, щоби все, що стосується об’єднаних територіальних громад, було відображено в головному кошторисі країни. Бо, якщо цього не буде, то ми залишимося ні з чим. Іншими словами, провал експерименту зараз – означає його кінцевий провал. Тому прошу вас, – пишіть, тисніть, дзвоніть... Без підтримки державою місцевих громад, нічого доброго не вийде. Обласний бюджет не дасть собі ради», – наголосив Олександр Ганущин.