У Львові вшанували пам'ять 28 членів ОУН, розстріляних та похованих на Кортумовій горі

25.11.2015
У Львові вшанували пам'ять 28 членів ОУН, розстріляних та похованих на Кортумовій горі

Сьогодні представники громадськості та влади області на Кортумовій горі вшанували пам’ять 28-и членів Організації Українських Націоналістів, яких у листопаді 1942-ого року розстріляли нацисти.

Перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин та представники громадських організацій поклали до могили загиблих оунівців квіти та запалили лампадки. Опісля священики відслужили панахиду за упокій розстріляних націоналістів.

Учасники мітингу-реквієм пригадували страшні події листопада 1942 року. Зокрема, моторошні подробиці цього злочину присутнім розповівголова Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих, колишній малолітній політв’язень Петро Франко, дочка провідника крайового Проводу ОУН Євгена-Андрія Пришляка Оксана Пришляк та ін.

Паралелі між сьогоденням та багатостраждальною історією українського народу провела перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин: «Стає страшно від того, що сьогодні, як і тоді, ворог розстрілює найкращих, наймудріших, найперспективніших. Історія має здатність повторюватись, особливо, якщо народ не засвоює її уроки. Можливо, саме тому нині Львівщина прощається із ще одним з хоробрим захисником української землі, який загинув на сході країни».

Перший заступник голови облради висловила сумнів у тому, що школярі та студенти Львівщини знають про Кортумову гору та трагедію, що сталась тут. На думку Парасковії Дворянин, і влада, і громадськість повинні докласти максимум зусиль, аби наступного року на місце поховання розстріляних нацистами оунівців прийшло якнайбільше молоді.

Окрім того, учасники жалобного віча читали на пам'ять вірші про Україну, а хор «Повстанець» виконував патріотичні пісні.

Довідка:

У відповідь на вбивство офіцера німецької поліції, яке вчинили українськи підпільники, нацисти розстріляли у Галичині близько 100 заручників, зокрема у котрийсь із днів з 25 до 27 листопада 1942 року на схилі Кортумової гори у Львові нацисти розстріляли 28 членів ОУН, серед яких був і Андрій П'ясецький – вчений, політичний та громадський діяч, міністр лісів в уряді Ярослава Стецька.