До Львова прибув з офіційним візитом Державний Секретар Ватикану

18.06.2016
До Львова прибув з офіційним візитом Державний Секретар Ватикану

Впродовж 18-19 червня у Львові перебуватиме Державний Секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. В межах свого візиту кардинал П’єтро Паролін зустрівся з першим заступником голови Львівської обласної ради Парасковією Дворянин та головою Львівської облдержаміністрації Олегом Синюткою.

Сторони обговорили питання збройного конфлікту на Сході України та можливість надання гуманітарної допомоги цим регіонам. «Ми вдячні усьому світові за ту підтримку, яку ми відчуваємо у нашій боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Українська армія зупинила агресора, однак тепер  велика кількість людей потерпає в зоні конфлікту. Вони потребують нашої молитви та допомоги, - підкреслив Олег Синютка. - Ми прагнемо, щоб апостольська столиця ніколи не забувала про Україну».

В свою чергу перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин наголосила, що Україна не з власної волі перебуває уже три роки у стані війни. «Це насамперед війна за цивілізаційний вибір, - зазначила Парасковія Дворянин. – Революція гідності показала, що ми обрали шлях демократії, а не деспотизму».  

За її словами, вона часто згадує слова Блаженнішого Любомира Гузара, який каже, що потрібно багато молитися, щоб нарешті настав мир на нашій землі.

Державний Секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін розповів, що основна ціль його візиту є гуманітарна місія на Сході України. «Ми на цей конфлікт, який приносить багато страждань і жертв, дивимося з гуманітарної точки зору, - підкреслив  П’єтро Пароліна. – Нам важливо показати цим людям, що ми підтримуємо їх і можемо допомогти. Тому  24 квітня в усіх церквах Європи були зібрані пожертви для постраждалих на Сході України.  В тому числі й тим, хто проживає на тимчасово окупованій території. Цей конфлікт не повинен бути ще одним забутим конфліктом!»

Окрім того, сторони обговорили можливість організації візиту Папи Франциска в Україну. За словами представників влади, українці під час війни особливо потребують цього піднесення, яке вони можуть отримати під час  відвідин нашої країни Папою Римським. «Я стану вашим адвокатом, щоб це стало можливим», - сказав П’єтро Паролін. 

Нагадаємо, у суботу за участі Кардинала П’єтро Пароліна відбудеться Літургія у Львівській Римо-Католицькій Катедрі, а у неділю – богослужіння у Соборі Святого Юра. Під час візиту передбачені також зустрічі з семінаристами у Греко-Католицькій Семінарії Святого Духа та семінаристами Вищої Духовної Семінарії латинського обряду у Брюховичах. За участю кардинала буде освячено територію під будову нового храму Святого Йоана Павла ІІ.