Обласна влада обговорила проблеми вугільної галузі та енергопостачальних компаній

10.06.2016
Обласна влада обговорила проблеми вугільної галузі та енергопостачальних компаній

Сьогодні, 10 червня, за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради, представників ПАТ «ДТЕК Західенерго», ДП «Львіввугілля» та профспілкових шахтарських організацій відбулася зустріч, на якій обговорили ситуацію яка склалася з постачанням вугілля Львівсько-Волинського басейну на Добротвірську та Бурштинську теплоелектростанції.

Річ у тім, що видобуток вугілля зокрема у Львівській області впав через проблеми з його реалізацією, адже деякі електростанції відмовляються від його постачання. В свою чергу представники до прикладу ДТЕКу пояснюють цю ситуацією тим, що споживання електроенергії в Україні впало, а вихід на зовнішні ринки є на сьогоднішній день невигідним.

Як підкреслив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, проблему з експортом електроенергії слід вирішувати якомога швидше, оскільки ми просто фізично не зможемо ставити питання прийому вугілля з наших шахт.

«Проблема є дуже гострою, - наголосив Олександр Ганущин. - Відтак ми усі разом будемо працювати над тим, щоб зміни до профільного нормативного акту Кабінету Міністрів були втілені в життя. Йдеться про те, щоб зменшити навантаження на ціну, яка пов’язана з експортом, оскільки в інший спосіб наша електроенергія не є конкурентною на європейських ринках».

За його словами, є сподівання, що найближчим часом після консультацій з представниками Кабінету Міністрів України ситуація зрушить з мертвої точки.

Слід також додати, що враховуючи ситуацію з окупацією Кримом та подіями на Сході України, спадом промисловості, споживання електроенергії населенням в країні зменшилося майже вдвічі.