Угорщина розгляне можливість прийняти на реабілітацію воїнів АТО з Львівщини

10.06.2016
Угорщина розгляне можливість прийняти на реабілітацію воїнів АТО з Львівщини

У п’ятницю, 10 червня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрівся з уповноваженим Уряду Угорщини Іштваном Грежою.

Під час зустрічі сторони обговорили питання економічної та культурної співпраці. «Львівщина відкрита для інвестицій, тут сприятливий інвестиційний клімат, розвинена інфраструктура, активно здійснюється ремонт доріг, - наголосив Олександр Ганущин. – Ми готові представити потенційні можливості області для угорських бізнесменів».

Для налагодження більш тісної співпраці, в тому числі й між самоврядними органами Львівщини та Угорщини, голова обласної ради запросив дипломатів та бізнесменів з Угорщини взяти участь у Форумі місцевого розвитку, який відбудеться у Трускавці 25-26 червня цього року.

В свою чергу уповноважений Уряду Угорщини Іштван Грежа відзначив, що Україна є їх найбільшим сусідом і відповідно одним з найважливіших партнерів. «Західна Україна є важливою територією в контексті співпраці з країнами Вишеградської четвірки. Яку потрібно розвивати, - зазначив Іштван Грежа. – Угорщина також підтримує Україну в її європейських прагненнях».

Окрім того, голова Львівської обласної ради підняв питання лікування та реабілітації учасників АТО, а також оздоровлення українських дітей на території Угорщини. Олександр Ганущин дав доручення першому заступнику голови обласної ради Парасковії Дворянин вивчити можливість відправки українських бійців, які зараз знаходяться у Львівському військовому госпіталі, на реабілітацію до Угорщини. Також Олександр Ганущин звернувся до угорських гостей з проханням вишукати ресурси для того, щоб якомога більше дітей, в тому числі учасників АТО побували на відпочинку та оздоровленні в Угорщині.

На завершення зустрічі голова обласної ради запропонував оглянути Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у Львові, який потребує значних ремонтно-реставраційних робіт і можливо допомогти українській стороні відновити пам’ятку Австро-угорської культурної спадщини.