У Львівську область прибули представники комітету ВРУ для вивчення ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі

06.06.2016
У Львівську область прибули представники комітету ВРУ для вивчення ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі

Робоча група у складі представників комітету Верховної ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, народних депутатів, керівництва Львівської обласної ради, профільної комісії ЛОР, Львівської облдержадміністрації, міської ради, ДСНС у Львівській області, екоінспекції та санепідслужби сьогодні, 6 червня, виїде на Грибовицьке сміттєзвалище для вивчення ситуації, яка склалася через пожежу та зсув ґрунту, що призвело до загибелі рятувальників.

Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Іван Рибак повідомив під час робочої наради, що потрібно створити певну модель, щоб подібні ситуації більше не повторювалися на території України.

«Наш комітет пропонує долучитися до обговорення законодавчої ініціативи щодо поводження з твердими побутовими та небезпечними відходами в Україні. Потрібно розробити концепцію поводження з ТВП на прикладі Львівської області, яка буде запропонована громадою, науковцями, законодавцями, щоб її в подальшому застосувати по всій території України, - зазначив Іван Рибак. - Нам необхідно врешті-решт навести лад, бо на сьогоднішній день близько 7% нашої країні вкрито сміттям, окрім того, функціонує 33 тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ».

Опісля керівники департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та ДСНС у Львівській області поінформували присутніх про ситуацію, яка склалась на Грибовицькому сміттєзвалиші і подальші кроки, які приймаються, аби запобігти витоку інфільтратів у водойми та ґрунти навколишньої території та убезпечити людей від можливих наслідків.