На Львівщину прибули представники консультативної місії Європейського Союзу

02.06.2016
На Львівщину прибули представники консультативної місії Європейського Союзу

Питання реформування правоохоронних структур в Україні і на Львівщині зокрема, обговорили під час зустрічі перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин з координатором регіонального представництва консультативної місії ЄС у Львові Матсом Люнгвальдом.

Парасковія Дворянин висловила сподівання, що у червні-липні цього року у Львові відкриється представництво консультативної місії ЄС. «Ті консультації, які надає місія вкрай необхідні сьогодні Львівщині, - підкреслила перший заступник голови Львівської обласної ради. - Я дуже хочу, щоб такі ж реформи як з національною поліцією відбулися у прокуратурі, судах, митниці. Щоб ті структури, які відповідають за безпеку громадян були не структурами розправи, а структурами, які дбають про безпеку громадян».

За її словами, дуже цікавою і корисною для місії була б співпраця з вищими навчальними закладами області, які готують майбутніх поліцейський, юристів, представників прокуратури. «Саме молоді люди в правоохоронних органах зможуть витіснити корупцію та стереотип, що ми не здатні щось змінити, з цих структур. Нам потрібно мотивувати їх до роботи, - зазначила Парасковія Дворянин. - Окрім того, важливо, щоб поліцейські, представники прокуратури чи судів навчилися спілкуватися через засоби масової інформації. Освіта, комунікація з медіа та етика поведінки – це ті напрямки, над якими нам потрібно працювати».

В свою чергу координатор регіонального представництва КМ ЄС у Львові Матс Люнгвальд наголосив, що звичайно хотілося б, щоб процес реформування правоохоронних органів пройшов якнайшвидше, однак це потребує часу та чималих зусиль. «Дуже важливо, щоб громада разом з поліцією визначили пріоритети, над якими вони зможуть спільно працювати, щоб в подальшому отримати відчутні результати. У вас є досвід, коли мешканці долучалися і допомагали правоохоронцям у забезпеченні порядку та безпеки у Львівській області. Освіта та комунікація через медіа теж мають стати невід’ємними складовими цього процесу», - підкреслив Матс Люнгвальд.

Він також повідомив, що представники їх місії мають намір ознайомитися з експериментом у місті Самборі, окрім того планують відвідати кілька відділків поліції в інших районах області. «Довіра населення до правоохоронних органів – це дуже важливо», - резюмував Матс Люнгвальд.