В ОКС ЛГП «Галсільліс» розглянуто стан ведення лісового господарства

25.05.2016
В ОКС ЛГП «Галсільліс» розглянуто стан ведення лісового господарства

20 травня цього року проведено виробничу нараду з головними лісничими за підсумками роботи лісової охорони у 2015-2016 роках. На нараді було акцентовано увагу на тому, що найгострішою і найбільшою проблемою для місцевих громад продовжує залишатися питання вирубки лісів.

Так, протягом 2015 року в процесі проведення рубок головного користування  та рубок формування і оздоровлення лісів на площі 4291 га було заготовлено 184,2 титс.м3 ліквідної деревини, або 82,2% від обсягів, запроектованих лісовпорядкуванням. В процесі лісокористування підприємства використали 44,1% біжучого приросту деревини, тобто забезпечують невиснажливе лісокористування. Проте, комунальним підприємствам необхідно забезпечити використання розрахункових лісосік рубок головного користування, яка в минулому році була освоєна  лише на 54%. Найбільш оптимальні показники лісокористування за минулий рік  було досягнуто у Бродівському ДЛГП, Камянка-Бузькому ДЛГП, Радехівському ДЛГП і Стрийському ДЛГП. Поряд з цим, слід відмітити, що рішення ради директорів щодо скорочення у 2016 році на 25% обсягів заготівлі ліквідної деревини у порівнянні з обсягами, запроектованими лісовпорядкуванням, дозволив зменшити соціальну напругу навколо комунальних лісогосподарських підприємств у питаннях лісокористування.

Проведений аналіз виконання заходів щодо відновлення лісів показує, що план посадки   лісових культур за 2015 рік виконаний на 102%, а заходів сприяння  природному поновленню – на 110%, план посадки лісових культур під час весняної лісокультурної компанії 2016 року теж перевиконаний – на 112%. Проте, проблемним питанням залишається  здійснення лісовою охороною контролю за розробкою підприємцями лісосік, зокрема за дотриманням  термінів розробки лісосік та своєчасної і якісної очистки лісосік від поруб очних решток, особливо в гірських районах області. Враховуючи те, що лісогосподарські підприємства  були забезпечені власним посадковим матеріалом лише на 69%, весною цього року було додатково закладено парники, теплиці і розсадники, що дозволить вирощувати лісосадивний матеріал у необхідних обсягах.  Лісові культури попередніх років посадки будуть доповнені, у тому числі сіянцями із закритою кореневою системою.

Незважаючи на тенденцію до скорочення обсягів незаконних рубок в комунальних лісах  та збільшення до 69,3% відсотка виявлених лісопорушників, в окремих лісогосподарських підприємствах лісова охорона не забезпечила належного дотримання лісового і природоохоронного законодавства, тому будуть вжиті кардинальні заходи   по виправленні ситуації, оптимізації структури лісової охорони та скорочення її чисельності.