Я вірю, День Європи ми обов’язково святкуватимемо і в Донецьку, і в Криму, - Олександр Ганущин

27.05.2016
Я вірю, День Європи ми обов’язково святкуватимемо і в Донецьку, і в Криму, - Олександр Ганущин

У п’ятницю, 27 травня, до Дня Європи у Палаці Потоцьких розпочалися урочисті заходи за участі голови представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського, керівництва обласної та міської влади, дипломатичного корпусу, а також почесних гостей.

На подвір’ї Палацу Потоцьких рота Почесної варти Академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного здійснила церемонію підняття прапорів під гімни України та Європейського Союзу.

Відтак усіх учасників святкувань привітав голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

«Україна має свої майбутнє і воно пов’язане з майбутнім Європи, – зазначив Ян Томбінський. - Сьогодні українці платять драматичну ціну за свій вибір і право бути в Європі. Я бажаю усім, хто стоїть за захисті української державності, щоб це була жертва, яка принесе результати для майбутніх поколінь, які мріють про те, щоб Україна була великою і спроможною державою у складі вільних європейських народів».

Виступив під час урочистостей і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Я мрію разом з вами про одне, щоб якщо не завтра, може не через рік, але ми святкуватимемо Дні Європи з українським і європейським гімном і в Донецьку, і в Луганську, і в Криму. Цей день обов’язково настане. І давайте будемо наближати цей день кожен з нас на своєму місці. Слава Україні!» - сказав Олександр Ганущин.

Опісля високоповажні гості, керівники області та міста, депутати, дипломати приклеїли зірочки прапора Європейського Союзі, на карту Європи.

Слід додати, що у цей день у місті відбулася низка заходів. Зокрема, у парку імені Івана Франка діти створювали малюнки на асфальті, на яких демонстрували своє бачення Європейського Союзу. Також там пройшла акція «малюнки на обличчі». А громадська організація «Молода дипломатія» організувала цікавий квест на знання мешканців та гостей міста про Європейський Союз.

Окрім того, студентська рада Львова та громадська організація «Європейська Молодіжна Асоціація» провела масштабний флешмоб на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Нагадаємо, День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.