Львівська обласна рада висловлює співчуття у зв’язку із втратою народного артиста України Миколи Кацала

24.05.2016
Львівська обласна рада висловлює співчуття у зв’язку із втратою народного артиста України Миколи Кацала

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин від імені усього депутатського корпусу висловлює співчуття рідним та близьким Кацала Миколи Лукича - українського хорового диригента, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народного артиста України, художнього керівника Львівської державної академічної чоловічої хорової капели "Дударик", який у вівторок, 24 травня, відійшов у вічність на 75-му році життя.

Парастас відбудеться сьогодні о 19:00 у храмі Лазаря (вул. Коперника, 27). А у середу, 25 травня, о 13:00 відбудеться чин похорону, після якого приблизно о 14:30 похоронна процесія вирушить на Личаківське кладовище, де Миколу Кацала і поховають.

Довідка. 

Микола Кацал народився у Хмельницькому 1940 року. Закінчив Львівський політехнічний інститут за фахом інженер-геодезист, згодом музучилища у місті Чита, у Львові, а 1973 року – диригентський факультет Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка. Працював викладачем креслення, співів, столярної практики у загальноосвітніх школах, керував шкільними хорами. У 1971 році за підтримки Львівського обласного відділення Музично-хорового товариства України заснував хор хлопчиків «Дударик», залучивши до його складу найбільш обдарованих учнів загальноосвітніх та музичних шкіл міста.

Видатною подією особистого життя Кацала і життя мистецької громади Львова є відкриття у Львові першої української державної хорової школи (1989).

Державна академічна хорова капела «Дударик» має широку географію міжнародних концертних турне – і в Україні, і за кордоном. У 1983 році була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а 1989-го отримала Премію ім. Тараса Шевченка – найвищу урядову нагороду в галузі культури.