Львівщина прийняла X Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді”

23.05.2016
Львівщина прийняла X Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді”

Вчора у Львівському національному університеті імені Івана Франка завершилась ювілейна X Всеукраїнська науково-практична конференція “Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді”. У роботі конференції зголосилися взяти участь понад 80 науковців, викладачів та аспірантів вищих навчальних закладів, які представляли Львівську, Харківську, Волинську, Вінницьку, Івано-Франківську, Хмельницьку області та м. Київ.

Із початком заходу учасників привітав заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, який побажав присутнім залишатися стрижнем системи фізичного виховання молоді в Україні. З вітальними слова до учасників заходу також звернулися проректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Мар’ян Лозинський та начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, завідувач кафедри фізвиховання і спорту Львівського національного університету ім. Івана Франка Романа Сіренко.

На пленарному засіданні учасники послухали доповіді щодо філософії освіти, методичних аспектів та проблем оцінки фізичної підготовленості студентів, шляхів модернізації підходів та пріоритетів розвитку системи фізичної культури в Україні із використанням норвезької моделі, моніторингу стану здоров’я студентів ВНЗ тощо. В межах конференції працювали 4 секції: історичні, соціологічні та психологічні основи фізичного виховання і спорту; науково-методичні основи фізичного виховання і спорту в освітніх закладах України; фізична культура у формуванні здорового способу життя; оздоровча та лікувальна фізична культура, рекреація та реабілітація. Окрім науково-практичних дискусій та пленарних засідань, учасники секції мали можливість ознайомитись із оздоровчо-рекреаційними можливостями Львівщини, відвідавши Сколівський район та оздоровчу базу “Гуцулка”.

З метою забезпечення розвитку та удосконалення навчально-методичної, навчально-тренувальної та спортивної роботи, професійної діяльності викладачів та тренерів дисципліни “Фізичне виховання”, учасниками конференції за підсумками заходу ухвалено резолюцію, якою пропонується запровадити навчальні заняття для студентів І та ІІ курсів як обов’язкову позакредитну дисципліну, у кількості 2 год. на тиждень із заліком в кінці навчального року; у навчальних планах передбачити години для навчально-тренувальних секцій з різних видів спорту, де удосконалюватимуть спортивну майстерність студенти-спортсмени із навантаженням 4–6 год. на тиждень (залежно від рівня спортивної майстерності); для виконання педагогічних завдань (навчання та удосконалення технічної та фізичної майстерності студентів), а також для забезпечення техніки безпеки на заняттях планувати кількість студентів у навчально-тренувальних секціях не більше 12 осіб.