У Львові у Свято Героїв згадували усіх, хто загинув за волю України

22.05.2016
У Львові у Свято Героїв згадували усіх, хто загинув за волю України

Сьогодні, 22 травня, у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Свята Героїв.

Вранці представники обласної влади та громадськості поклали квіти та запалили лампадки на могилах загиблих героїв Небесної сотні та воїнів АТО на Личаківському кладовищі. Там же священики відслужили чин панахиди за усіма, хто загинув за волю України, а присутні виконали державний Гімн.

Опісля учасники заходу зібралися біля пам’ятника Степану Бандері на громадське віче, у якому взяв участь заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

«Ми сьогодні святкуємо визначний день  – День Героїв, - зазначив під час свого виступу Володимир Гірняк. – Україна має своїх героїв: Святослав Хоробрий, Ярослав Мудрий, Володимир Великий, Богдан Хмельницький, Євген Коновалець, Степан Бандера, Симон Петлюра, Роман Шухевич.  Зараз ми уже маємо новітніх Героїв – Небесну Сотню та 240 мешканців Львівщини, які загинули за незалежність Україні. Наш обов’язок завжди згадувати  про них і вшановувати їх пам’ять».

Згодом колоною усі пройшли вулицями Львова до проспекту Свободи та поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Слід також додати, що у понеділок, 23 травня, о 15:00 год.відбудеться відкриття виставки в Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23а), яка присвячена постаті полковника Євгена Коновальця.

Довідка:

День Героїв або Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення. Львівська обласна рада прийняла рішення про відзначення свята в четверту неділю травня.

Історія відзначення Свята Героїв сягає далекого 1941 року, коли на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів було постановлено щороку, 23 травня, святкувати День Героїв.