Львівська обласна рада запропонувала європарламентарям продовжити реалізацію проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

17.05.2016
Львівська обласна рада запропонувала європарламентарям продовжити реалізацію проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

У понеділок, 16 травня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрілися з делегацією Комітету з питань контролю бюджету Європейського Парламенту.

Під час зустрічі сторони обговорили питання використання коштів з фондів ЄС місцевими бюджетами Львівської області, проведення реформи децентралізації та роботу Центрів з надання адміністративних послуг.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин поінформував європарламентарів про те, що Львівщина займає друге місце після Київської області за розміром виділеної міжнародної технічної допомоги з боку ЄС. «Сума міжнародної допомоги для області за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі за останні два роки становить 123, 68 млн. дол.», - зазначив Олександр Ганущин.

Також голова обласної ради наголосив, що один з найбільш успішних проектів, який реалізується на території Львівщини, є проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

«В проекті беруть участь безпосередньо самі громади, а у містах - об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, - розповів Олександр Ганущин. – На Львівщині реалізували три фази цього проекту на загальну суму 1,3 млн $, в якому впродовж 2008 - 2016 року було охоплено 132 організації громад у районах області та 39 ОСББ у містах. Ми зацікавлені у тому, щоб четверта фаза цього проекту стартувала якнайскоріше».

За його словами, досвід отриманий попередньо було удосконалено у частині проведення конкурсу мікропроектів, яким ми готові поділитися та поширити на інші області України.

В свою чергу голова Комітету з питань контролю бюджету Європейського Парламенту Інгеборг Греслє повідомила, що візит європарламентарів на Львівщину може стати початком тісної та важливої багаторічної співпраці між ЄС та Україною.

За словами заступника голови Комітету з питань контролю бюджету Європейського ПарламентуДерека Воена, є затверджені певні стандарти, як використовувати кошти ЄС і звітувати про них.

«Ми повинні працювати за чіткими правилами, які ставляться перед усіма країнами щодо отримання фінансової допомоги від ЄС, - зазначив Дерек Воен. - Однак стосовно державних закупівель або проведення аудиту, громади повинні мати достатню гнучкість у прийнятті рішень як витрачати свої кошти».

На завершення голова ЛОДА Олег Синютка подякував всім європейським країнам та Європейському парламенту за підтримку українського народу в його боротьбі за незалежність та цілісність країни. Очільник області ознайомив європарламентарів з потенціалом Львівщини і висловив побажання, щоб фінансова допомога з ЄС збільшувалася, яку можна скерувати на розбудову інфраструктури, створення ЦНАПів, проведення децентралізації, навчання та обмін досвідом.

Олександр Ганущин також подякував усім європейським донорам, які надають кошти на розвиток громад та висловив сподівання на продовження плідної та тісної співпраці з країнами ЄС.