У Львові вшанували жертв політичних репресій та комуністичних злочинів

15.05.2016
У Львові вшанували жертв політичних репресій та комуністичних злочинів

У неділю, 15 травня, у Львові відзначили День пам'яті жертв політичних репресій. Керівництво обласної та міської влади, представники громадських організацій, львів'яни поклали квіти до пам'ятника Жертвам комуністичних злочинів.

Опісля священики відслужили  екуменічну панахиду за усіма невинно убієнними за волю та незалежність України, усіх, хто постраждав від рук комуністичного режиму.

У своєму виступі голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив, що ніхто і ніколи не повинен забувати ті жертви, який поніс український народ.

«Місце, на якому ми сьогодні знаходимося – це місце, де в страшних муках залишили цей світ тисячі українців. Всіх незгідних тодішня система хотіла перемолоти, пересадити, вбити. Цей період нас вчить зберегти національну пам'ять, що дозволить відродити країну, - зазначив Олександр Ганущин. - Вічна пам'ять усім тим, хто віддав своє життя у буремні роки 20 століття».

На завершення Олександр Ганущин відвідав музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" у Львові. 

Нагадаємо, щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, який установлений Указом Президента України.