У День Гідності та Свободи Львівщина вшанувала пам’ять загиблих під час Революції Гідності й АТО

21.11.2015
У День Гідності та Свободи Львівщина вшанувала пам’ять загиблих під час Революції Гідності й АТО

Сьогодні, 21 листопада, у Львові відбуваються заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи України, другої річниці початку Революції Гідності.

Розпочалися заходи вшануванням пам’яті загиблих під час Революції Гідності й АТО, похованих на Личаківському кладовищі у Львові. Відбулося покладання квітів та запалення лампадок на могилах Героїв, які загинули під час Революції  Гідності, генерала С. Кульчицького, борців за волю України, до могил загиблих учасників АТО, а також спільна молитва. Представники духовенства відслужили панахиду.У цих заходах разом із представниками громадськості взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Парасковія Дворянин, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, депутати обласної ради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у коментарі відзначив: „Сьогодні ми вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, тих, хто поклав своє життя в боях за незалежність України. День, звичайно, важкий. Безумовно, не все відповідає нашим очікуванням. Дуже шкода тих, хто вже не з нами, тих, хто поліг першими на Майдані, тих, хто поліг у боях. Найбільше серце болить за знайомими, кого знав, бачив, з ким спілкувався. У моїй попередній волонтерській діяльності були такі випадки, що ми бачилися з людьми позавчора, а сьогодні їх уже не стало. Думаю, що з того всього наша українська нація має стати сильнішою, навчитися, як інші європейські нації, які здобували горде своє ім’я, свої кордони, свою державу, потом і кровю. Цей процес зараз відбувається у нас. Дай Боже, щоб на цьому шлях жертв було якомога менше”.

Нагадаємо, що з нагоди Дня Гідності та Свободи України, а також другої річниці початку Революції Гідності у Львові заплановано проведення низки заходів. Це, зокрема, панельна дискусія «730 днів – від Євромайдану до реформ» у Музеї визвольної боротьби.

О 14.30 біля пам’ятника Т. Шевченку у центрі Львова розпочнеться «Молитовний Майдан» – спільна екуменічна молитва. Опісля відбудеться віче за участю керівництва області, громадськості, учасників Революції Гідності. По закінченню віча заплановано висадження на площі навпроти пам’ятника Т. Шевченку саджанця дуба.

На місці львівського Євромайдану розташований намет, у якому проходить акція «Спогад та поступ», а впродовж 21 та 22 листопада на площі триває акція «Пошта Майдану».