У 2016 році в області стартує програма енергозбереження для бюджетної сфери

11.05.2016
У 2016 році в області стартує програма енергозбереження для бюджетної сфери

Питання економії бюджетних коштів та скорочення споживання обсягів енергоносіїв у бюджетній сфері обговорили під час робочої зустрічі голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Олег Домчак, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА Михайло Мельник та технічний експерт Фонду «Східна Європа» Олег Масняк.

Олег Домчак зазначив, що зараз триває робота над підготовкою Програми «Енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки». «Головним результатом виконання цієї програми має стати скорочення загального споживання енергоресурсів обласними комунальними об’єктами, а також змінить підхід в управлінні енергоспоживання, - наголосив голова постійної комісії. – Для цього передбачено впровадження системи енергетичного менеджменту, проведення енергоаудитів, реалізація комплексних енергоощадних заходів, зокрема переведення котелень на альтернативне паливо, заміна вікон, дверей, реконструкція систем опалення».

В свою чергу технічний експерт Фонду «Східна Європа Олег Масняк наголосив на важливості комплексного підходу при реалізації енергоощадних проектів та запевнив у технічній та юридичній допомозі Фонду «Східна Європа».

Учасники зустрічі погодились, що для залучення інвестицій до реалізації програми пріоритетним є державно-приватне партнерство через встановлення енергосервісних контактів.

Зі свого боку обласна рада, за словами Олега Домчака, на цей рік передбачила кошти в сумі 10 мільйонів гривень власне на державно-приватне партнерство, окрім того обговорюється можливість залучення додаткових 20 мільйонів гривень від приватного сектору для реалізації цієї обласної програми.