Керівництво області зустрілося з Послом ЄС в Україні

08.04.2016
Керівництво області зустрілося з Послом ЄС в Україні

Сьогодні у приміщенні Львівської обласної ради відбулася зустріч голови обласної ради Олександра Ганущина та голови обласної державної адміністрації Олега Синютки з Послом ЄС в Україні, Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським.

"Будучи у Львові на 4 форумі місцевого самоврядування, я не міг не зустрітися з керівництвом Львівської області, - зазначив Ян Томбінський. - Ми отримали від вас лист з пропозицією розглянути можливість зробити Львівщину пілотним проектом тіснішої співпраці з ЄС. Нажаль, ЄС не працює безпосередньо з регіонами, а лише з державними інституціями. ЄС виділив 97 млн євро на допомогу розвитку регіонів через Фонд регіонального розвитку. цей транш розрахований на чотири роки. Ми маємо кілька пріоритетів - це підтримка малого і середнього бізнесу, як такого, що може швидко реагувати на зміни. Ми допомагаємо йому виходити на європейський ринок. Також реформування державної служби, яке розпочнеться вже з 1 травня. І звичайно боротьба з корупцією".

Під час годинної розмови керівники області підняли перед послом низку важливих для області питань. Зокрема, Олександр Ганущин попросив Яна Томбінського посприяти з пошуком європейських коштів для підтримки програми мікропроектів у Львівській області: "3 роки на Львівщині діє ця програма, і її механізми працюють. Маємо добрі результати. Активізуються громади. Місцеві ради знаходять і залучають позабюджетні кошти для вирішення проблем місцевого значення. Але коштів катастрофічно бракує. Цього року на конкурс було подано майже півтори тисячі проектів. Обласний бюджет зможе дофінансувати лише 500, максимум 600 проектів. Але цього мало. Просимо вас віднайти європейські кошти на дофінансування цієї програми".

Також під час зустрічі йшла мова про під'єднання територіальних громад до оптоволоконного кабеля та підключення до інтернету гірських та депресивних районів області : "Обласна рада заклала 1 млн грн на цю проблематику, якщо б вдалося додати до цієї суми 5-7 млн грн європейських коштів, проблема була би повністю вирішена за 3-4 роки".

Окрім того обговорювалися питання енергоефективності, енергозбереження та альтернативної енергетики.

На завершення зустрічі Олександр Ганущин запропонував послові підтримати і долучитися до проведення серйозного форуму для об'єднаних територіальних громад, який заплановано провести в червні цього року. "Метою і завданням такого форуму є допомогти ОТГ стати на ноги, доти їм реальні інструменти досягнення мети, навчити працювати і дати можливість обмінятися досвідом. Саме ОТГ, а не великі міста сьогодні потребують всілякої підтримки", - наголосив Олександр Ганущин.