Євген Чолій: Україна не лише захищає свої кордони, а стримує агресора від походу на Захід

05.04.2016
Євген Чолій: Україна не лише захищає свої кордони, а стримує агресора від походу на Захід

 

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрівся з відомим діячем української діаспори, президентом Світового Конгресу Українців Євгеном Чолієм.

«Від себе особисто, від усього депутатського корпусу Львівської обласної ради хотів би засвідчити глибоку повагу організації, яку Ви очолюєте. В час війни на Сході допомога організованої української діаспори є вкрай важливою. Ми розуміємо, що та допомога, що надходить з-за кордону, в тому числі і з Канади, це результат роботи українства там. І  за це  висловлюємо Вам велику подяку» - зазначив на початку зустрічі Олесандр Ганущин..

Євген Чолій  підкреслив, що Світовий Конгрес Українців діє вже 49 років і представлений кількамільйонною громадою українців діаспори.

 Євген Чолій наголосив, що серед головних завдань, які Конгрес ставить перед собою сьогодні це переконати світову громадськость в тому, що війна на Сході України не є внутрішньоукраїнським конфліктом, намагаємося протидіяти російській дезінформації та підтримуємо процеси євроінтеграції України. За словами Євгена Чолія Конгрес тісно співпрацює  із Збройними Силами України в сфері тактичної медицини та реабілітації поранених. Зокрема, завдяки Світовому Конгресу українців ЗСУ отримали 21 тисячу вдосконалених аптечок натівського зразка, а понад 30 тисяч військовослужбовців і курсантів пройшли спеціальні тренінги з користування такими аптечками. Також Конгрес організував у Києві дві конференції з тактичної медицини.

 Олександр Ганущин зазначив, що сьогодні особливо актуальні два напрямки співпраці між Львівською облрадою та Світовим Конгресом Українців. Це насамперед взаємодія в реабілітації та соціалізації учасників бойових дій на Сході України. Обласна рада сприяє тому, щоб учасники АТО лікувались та реабілітовувалися за кордоном, адже відомо, що  різка зміна обстановки має  позитивний вплив і значно пришвидшує процес повернення до звичного життя. Другим напрямком співпраці може бути сприяння СКУ у налагодженні культурного обміну між Заходом і Сходом України, у інформаційно-культурній інтеграції.

У зустрічі взяли участь  депутат  Львівської обласної ради, голова постійної комісії євроінтеграції, дерегуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв'язків з українцями за кордоном Тарас Вервега та представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський.

 Нагадаємо, вчора 4 квітня, Національний Університет «Львівська Політехніка» присвоїв Євгенові Чолію почесне звання DoctorHonoriscausa

causa