Галсільліс: замість вирубок – лісовідтворення

05.04.2016
Галсільліс: замість вирубок – лісовідтворення

    Громадськість б’є на сполох – в Україні рекордними темпами скорочуються площі лісових угідь. В останні роки цей процес набув загрозливих масштабів, та спричинив  негативні кліматичні зміни.

Щоб зарадити ситуації обласне комунальне  лісогосподарське підприємство «Галсільліс»  на четверть скоротило заплановані обсяги заготівлі лісу – до 170 тисяч кубічних метрів. Натомість лісівники взялися за лісовідновлення.  З початком весни «Галсільліс» ініціював лісокультурний марафон.

Вже зараз можна говорити про  перші підсумки цієї акції – лісові насадження відновлені на площі понад 380 гектарів. Через кілька десятиліть там шумітимуть повноцінні ліси.

Показово, що до марафону долучилися представники влади - від сільських голів до керівництва районів області. Зокрема на Жидачівщині участь у висадженні молодих дерев взяли заступник голови районної ради І. Лалак та керівник апарату Жидачівської райдержадміністрації С.Самсонова.

Активну допомогу лісівникам у проведенні лісокультурного марафону надають громадські активісти та молодь.

   Слід зазначити, що молоді саджанці особливо вразливі порівняно з дорослими деревами. Основна небезпека, яка сьогодні загрожує молодим деревцям за словами лісівників – це пожежі, які виникають через безконтрольне спалення сухих трав.

Лісокультурний марафон на Львівщині триває!