Керівництво області поклало квіти до пам'ятника В'ячеславові Чорноволу

25.03.2016
Керівництво області поклало квіти до пам'ятника В'ячеславові Чорноволу

Сьогодні, 25 березня, до 17-их роковин загибелі видатного політика голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова обласної адміністрації Олег Синютка, секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило, соратники В'ячеслава Максимовича по партії, представники молодіжних організацій та численна громадськість поклали квіти до пам'ятника В'ячеславові Чорноволові.

В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х— 90-х років. У 1990-92 рр. — голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.

Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р. З жовтня 1991 — Гетьман українського козацтва. З 1992 р. і до смерті — голова Народного Руху України. З 1995 року член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.Герой України.

25 березня 1999 року Вячеслав Чорновіл загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль—Золотоноша. Автомобіль Чорновола врізався в «КамАЗ» з причепом, який розвертався посеред шосе. В. Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Самі обставини дуже загадкові: видимість в той день була нормальна, отже водій Чорновола повинен був побачити вантажівку, що стояла посеред дороги.