На Львівщині хочуть створити Спеціальний загальноосвітній навчальний заклад з поглибленою професійною підготовкою

23.03.2016
На Львівщині хочуть створити Спеціальний загальноосвітній навчальний заклад з поглибленою професійною підготовкою

Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради. На розгляд депутатів було винесено 50 листів та звернень.

Під час засідання депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету Львівської області за 2015 рік. Взяли її до відома і рекомендували винести на розгляд сесії обласної ради.

Депутати обговорили ситуацію, яка складається в галузі профтех освіти, у зв'язку з недофінансуванням. Як зазначив голова комісії Володимир Вантух, коштів обласного та місцевих бюджетів вистарчить в кращому разі на пів року. Що робити далі ніхто не знає. Департамент науки та освіти ЛОДА вже розпочав переговори з постачальниками газу та електроенергії щодо не відключення освітніх закладів за не оплату. Комісія обласної ради вважає, що проблему фінансування галузі профтех освіти не можна вирішити без участі Києва. Навіть, якщо закривати навчальні заклади, необхідно мати кошти на 3 роки перехідного періоду(саме стільки часу треба, щоб нинішні студенти завершили навчання).

Також депутати розглянули звернення директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олександри Небожук щодо представлення проекту Спеціального загальноосвітнього навчального закладу з поглибленою професійною підготовкою та звернення КЗ ЛОР «Червоноградська загальноосвітня школа-інтернат I-IIIступенів» щодо реорганізації школи-інтернат у Центр соціально-педагогічної, освітньої, психологічної, медичної, правової та інших видів допомоги із створенням на його базі загальноосвітнього навчального закладу. Як зазначали представники департаменту освіви, кількість дітей, які навчаються у КЗ ЛОР «Червоноградська загальноосвітня школа-інтернат I-IIIступенів», щороку зменшується. це повязано із зростанняк кількості усиновлених та створенням будинків сімейного типу. Окрім того, випускники інших шкіл-інтернатів не завжди мають змого здобути професійну освіту. А така реогранізація вирішить проблему здобуття професійної світи для дітей-сиріт і дасть економію бюджету близько 200 тис. грн.