Олександр Ганущин взяв участь у перепохованні останків січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі

18.03.2016
Олександр Ганущин взяв участь у перепохованні останків січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі

На меморіальному цвинтарі на Верецькому перевалі відбулося перепоховання останків січовиків Карпатської України.

Як розповів директор меморіально-пошукового комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля" Святослав Шеремета, останки 5 січовиків Карпатської України були віднайдені в селі Сянки Турківського району. Зі слів очевидців цих військових у березні 1939 року угорці передали на Ужоцькому перевалі полякам. Після довгих катувань, поляки розстріляли військовополонених і покинули в лісі. Подібна доля спіткала близько 600 україців-галичан, які відгукнулися на заклик Карпатської України про допомогу.

На урочисте перепоховання на Верецький перевал прибули керівники Львівської та Закарпатської областей, керівництво Сколівського району, військові та численна громадськість.

Після чину панахиди на поряд з меморіальним цвинтарем відбулося віче.   Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин подякував меморіально-пошуковому комунальному підприємству Львівської обласної ради "Доля" за пророблену роботу: "Складаю слова подяки всім пошуківцям, за пророблену роботу, зокрема, Святославові Шереметі, якого знаю дуже давно. Переконаний, що незабаром тут, на цьому місці, буде справжній військовий меморіал гідний пам'яті полеглих січовиків Карпатської України. Вічна пам'ять героям, які боролися за Україну тут! Слава героям, які баряться за Україну сьогодні на Сході України! Слава Україні!"

На вічі також виступили заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, командир зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" Олег Куцин, ветерани визвольних змагань, учасники бойових дій в зоні АТО, представники громадських та політичних організацій Львівщини та Закарпаття.

Оркестр, військовослужбовці з роби почесної варти та салютна команда Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного віддали військові почесті полеглим бійцям за волю України.

 

Після завершення церемонії перепоховання голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин провів робочу нараду з керівництвом Сколівщини, на якій обговорили розподіл завдань між місцевою владою та обласною по впорядкуванню території та зведенню меморіалу.

 

Довідка.

У 2009 році на Верецькому перевалі було перепоховано останки 10 січовиків.

У 2011 році - ще 7.

У 2016 році - 5.

Меморіально-пошукове комунальне підприємство Львівської обласної ради "Доля" звертається до всіх, кому щось відомо про місця поховань українських військових, надавати таку інформацію в комунальне підприємство.

Україна, 79038, м. Львів, вул. Валова, 31, офіс 206
тел. факс (032)235 54 24
тел. моб. (097)253 47 44
(097)500 71 04
(067)983 47 83
e-mail: dolya_lv@ukr.net
e-mail: dolya.lviv@gmail.com
e-mail: svsheremeta@i.ua