Приміщення на вулиці Короленка, 1а належить громаді Львівщини

16.03.2016
Приміщення на вулиці Короленка, 1а належить громаді Львівщини

Сьогодні депутати Львівської обласної ради, члени тимчасової контрольної комісії з вивчення питання правомірності користування комунальним приміщенням на вулиці Короленка, 1а відвідали Російський культурний центр. Інна Свистун, член комісії, зізнається, що у цьому будинку вперше. Депутат дивується, як можна назвати культурним центром приміщення,  в якому руйнуються стіни та провалюється підлога, а температура у приміщеннях  п’ять градусів.

 Зайшовши до першої кімнати – дивуються усі.  Плакати та вивіски в приміщенні  виключно російською мовою, в актовому залі два прапори – Держави Україна та триколор держави-агресора.  Саме у цьому приміщенні і розгорілася дискусія між депутатами та членами російських товариств. Голова комісії, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк запевняє: « Ми вивчили практично усі документи і можемо зробити висновок, що товариства, які заселяють будинок на Короленка, 1а,   знаходяться тут безпідставно».       

  Російській громаді приміщення передали ще у 1990 році.  У 2013 році в обласну раду надійшло звернення  від  Російського товариства ім. О. Пушкіна про те, що у 2005 році приміщення захопили рейдери. Як з’ясувалося згодом, рейдерами виявилося ще одне російське товариство. Сьогодні його  голова Віктор Астахов переконував депутатську комісію у тому,  що саме  його товариство знаходиться в приміщенні законно, а будівля не є комунальною власністю Львівської обласної ради,  депутати просто хочуть його забрати. Знизити градус дискусії вдалося лише  запевнивши,  що жодного рішення комісії сьогодні  не буде,  а прийшли  депутати лише подивитися на  будівлю.

   Оглядаючи холодні та обдерті кімнати,   в одній із них депутати побачили портрет Валентини Матвієно, саме ця жінка будучи головою Ради Федерацій  РФ дозволила  ввести російські війська на територію України. На обурення депутатів представник товариства відповів, що Матвієнко є почесним головою іх товариства, тому її портрет на чільному місці.

  Яка доля приміщень на Короленка сказати важко. Голова комісії Володимир Гірняк запевняє, що тимчасова комісія надасть висновки, але остаточне рішення прийматимуть депутати на сесії обласної ради.