Обласні депутати хочуть передати санаторій "Немирів" Міністерству оборони

15.03.2016
Обласні депутати хочуть передати санаторій "Немирів" Міністерству оборони

Львівська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та Міністерства оборони України щодо передачі у підпорядкування Міністерства оборони України санаторію "Немирів". Це, на думку депутатів, створить умови для якісної реабілітації наших військових, та організації для них санаторно-курортного лікування й оздоровлення.

Обласна рада хоче передати Міністерству оборони України цілісний майновий комплекс санаторію «Немирів» для лікування й реабілітації учасників Антитерористичної операції.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та Міністерства оборони України щодо передачі у підпорядкування Міністерства оборони України санаторію "Немирів"

 

Упродовж багатьох десятиліть на території Яворівського району Львівської області функціонував санаторій "Немирів", широковідомий не лише в Україні, але й за її межами завдяки сприятливим природним чинникам для оздоровлення людини та унікальним сірководневим ваннам (концентрація 120 - 150 мг/літр сірководню) і джерелу питної води "Анна" (тип "Миргородська"). У санаторії успішно лікували захворювання шкіри, післяопікові стани, захворювання нервової системи, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні недуги, хвороби печінки, жовчного міхура та ін.

Проте у зв'язку із складною економічною ситуацією, постійним браком фінансування, низькою купівельною спроможністю громадян та неможливістю придбання путівок ФССУ з ТВП, сьогодні Дочірнє підприємство "Санаторій "Немирів" ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" фактично призупинило свою роботу. Крім того, згідно з наказом Господарського суду Львівської області від 07.04.2015 № 5015/3898/11, об'єкти нерухомості, що знаходилися на балансі санаторію, передані у власність держави в особі Фонду державного майна України. Це майно, мабуть, буде розпродане ФДМУ на конкурсних торгах, у результаті чого унікальний оздоровчий заклад на Львівщині опиниться під загрозою зникнення.

Разом з тим, сьогодні Яворівський район є одним із найбільш мілітаризованих районів України, на території якого розміщений Міжнародний центр миротворчості та безпеки Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, більш відомий як "Яворівський полігон", де щороку проводяться міжнародні військові навчання. У місті Яворові дислокується легендарна 24-а окрема Залізна механізована бригада імені Данила Галицького, військовослужбовці якої беруть активну участь в АТО на сході України, розміщуються інші військові формування. Тому функціонування військового санаторію на теренах району є цілком доречним, виправданим і досить актуальним, особливо у наш час, адже, за офіційними даними, кількість поранених військовослужбовців від початку АТО складає декілька тисяч чоловік. Зараз у військових госпіталях лікуються сотні військовослужбовців, багато з них хоч і одужали, проте потребують оздоровчих заходів. Варто наголосити, що саме тепер гостро стоїть проблема комплексного поєднання фізичної та психологічної реабілітації поранених і демобілізованих воїнів АТО.

На думку медиків, процес лікування та реабілітації наших бійців має бути послідовним і включати в себе не тільки клінічне лікування, але й санаторно-курортну реабілітацію. І санаторій "Немирів" з його унікальним оздоровчим потенціалом підходить для цього якнайкраще.

У санаторії "Немирів" можуть лікувати захворювання шкіри, післяопікові стани, захворювання нервової системи, опорно-рухового апарату, серцево-судинні та шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчного міхура. Дуже важливо, що на базі санаторію, за потреби, надаватиметься ефективна психологічна допомога, є також база для лікування воїнів після вогнепальних та після політравм.

Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист», передбачає переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, членів їхніх сімей з пільговою оплатою вартості путівок у санаторіях Міністерства оборони України та інших військових формувань.

Враховуючи вищенаведене, з метою забезпечення якісної реабілітації наших військових, організації для них санаторно-курортного лікування й оздоровлення, просимо Вашого сприяння щодо передачі в підпорядкування Міністерства оборони України санаторію «Немирів», як цілісного майнового комплексу для лікування й реабілітації учасників Антитерористичної операції. Зрештою, і Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного міг би скористатися медичною базою санаторію для організації короткотермінових відпусток своїм військовослужбовцям.

Переконані, що наші героїчні воїни, які на полі бою втрачають своє здоров'я, повинні бути забезпечені якісним лікуванням та проходити реабілітацію в найкращих санаторно-курортних закладах країни. На нашу думку, це буде по-людськи і справедливо.