Обласна рада вимагає збільшення видатків для установ Національної академії наук України на 725 млн 43 тис. грн

15.03.2016
Обласна рада вимагає збільшення видатків для установ Національної академії наук України на 725 млн 43 тис. грн

Львівська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо необхідності належного фінансування Національної академії наук України. Це звернення підтримало 64 депутати. Подаємо текст звернення.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України

щодо необхідності належного фінансування

Національної академії наук України

Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» видатки для НАН України затверджено в обсязі 2054 млн грн, що на 26% менше від її мінімальних потреб і на 12,2% менше, ніж було минулого року. Водночас лише на виплату заробітної плати з нарахуваннями академії необхідно 2312,8 млн грн.

Тобто, виділені урядом кошти не покривають навіть видатків на оплату праці, не кажучи вже про оплату комунальних послуг і енергоносіїв, розвиток матеріально-технічної бази, проведення перспективних наукових досліджень, перш за все спрямованих на забезпечення обороноздатності та національної безпеки держави.

Зазначені кризові фактори не можуть не позначитися і на кадровому складі НАН України. Лише за 2015 рік чисельність її наукових установ без усякого формального скорочення зменшилась на 2830 осіб, тобто на 9%, з них 96 осіб - доктори наук і 511 - кандидати наук. Посилюється відтік з академії молодих талановитих науковців, які емігрують в країни, де по-справжньому цінують інтелект.

Також продовжує зростати соціальна напруга в колективах академічних установ Львівщини, адже внаслідок зменшення фінансування вимушено проводяться або масові скорочення працівників, або запроваджується режим неповного робочого часу. Фактично, без роботи може залишитися близько тисячі львів’ян.

Закликаємо Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України невідкладно внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо збільшення видатків для установ Національної академії наук України на 725 млн 43 тис. грн, а відтак і збільшення фінансування установ Національної академії наук України у Львівській області.