У Львівській обласній раді – Дні сталого розвитку

26.11.2018
У Львівській обласній раді – Дні сталого розвитку

Що таке Глобальні цілі або Цілі сталого розвитку та як Україна долучається до їх реалізації? Ці та інші питання обговорювали під час Днів сталого розвитку, організованих Програмою розвитку ООН за підтримки обласної та місцевої влади сьогодні, 26 листопада, у Львові.

Головна мета заходу – донести до якомога ширшої аудиторії інформацію про Глобальні цілі, сприяти їх локалізації та впровадженню на регіональному рівні, а також створити мережу партнерів та активістів, які будуть активно долучатися до реалізації Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року в регіонах на рівні області, районів та об’єднаних територіальних громад.

Представники районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, громадянського суспільства, студенти і викладачі університетів обговорили пріоритетні для свого регіону цілі сталого розвитку та шляхи їх досягнення на всіх рівнях.

Як зазначив директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра у своєму зверненні: «Ми віримо, що тільки за активної участі народу України в реалізації цієї програми на рівні області, району, громади, ми дійсно можемо змінити країну».

В межах форуму було презентовано досягнення однієї з найуспішніших програм обласної ради - конкурсу проектів з місцевого розвитку, представлено досвід міста Золочева у контексті сталого розвитку, а також продемонстровано інноваційні інструменти сталого розвитку громади «Дрогобич Smart City».

Окрім цього, присутні заслухали інформацію від Асоціації ««Єврорегіон Карпати-Україна» про партнерство заради сталого розвитку, обговорили кращі практики громад, бізнесу та влади на прикладі Старосамбірського району та питання підвищення енергоефективності як шлях до енергоефективного суспільства.

Довідково:

Цілі сталого розвитку (ЦСР) –  загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити із бідністю, захистити планету та забезпечити мир і процвітання для всіх людей. Цілі сталого розвитку містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів та екологічних проблем світу загалом. Перелік ЦСР включає 17 цілей, які були офіційно затверджені на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 року.

ПРООН надає підтримку Уряду України в інтеграції Цілей сталого розвитку до національного плану та стратегій розвитку. Досягнення ЦСР потребує партнерства державних органів, приватного сектора, громадянського суспільства. ПРООН у співпраці з обласною владою продовжуватиме свою діяльність на місцевому рівні, спрямовану на досягнення Цілей сталого розвитку.