У Млинах пройшли урочистості з нагоди 201-ої річниці від дня народження отця Михайла Вербицького

07.03.2016
У Млинах пройшли урочистості з нагоди 201-ої річниці від дня народження отця Михайла Вербицького

5 березня в с. Млини (Республіка Польща) відбулися урочисті заходи з відзначення 201 річниці від дня народження автора мелодії Державного Гімну України отця Михайла Вербицького.

На урочистості прибула делегація із Львівщини. У її складі – депутати Львівської обласної ради Юрій Візняк та Катерина Кеньо, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний, члени львівського товариства «Надсяння»  та інших товариств  із Львівщини, праправнуки отця Михайла Вербицького, делегації з Яворівщини та Тернопільщини. На вшануваннях були присутні  місцеві українці, греко-католицькі священики, представники місцевої польської влади, Почесний консул України в Перемишлі Олександр Бачек.

У місцевій греко-католицькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де був парохом отець Михайло Вербицький, священнослужителі з Польщі та України відправили панахиду. Опісля відбулося громадське віче.

Голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної радиЮрій Візняк від голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, який поїхав на схід України, подякував усім присутнім, які приїхали у Млини, аби помолитися за нашого великого українця. Юрій Візняк зазначив, що заходи з нагоди 201 річниці від дня народження отця Михайла Вербицького пройшли і в Україні, але дуже важливо було приїхати сюди, до могили великого композитора, помолитися, вклонитися його світлій пам’яті. Він наголосив: «Ми, українці, завжди повинні пам’ятати цю велику людину і гідно вшановувати».

Після віча усі присутні перейшли до Пантеону отця Михайла Вербицького  поклали вінки і запалили лампадки на могилі великого композитора. Згодом    виконали Державний Гімн України, мелодію до якого написав отець Михайло Вербицький.