У Львові вшанували автора українського гімну

04.03.2016
У Львові вшанували автора українського гімну

 

   Сьогодні у Львові вшанували автора музики державного гімну України отця Михайла Вербицького. Четвертого березня з нагоди 201 річниці від дня народження українського композитора представники влади та громадських організацій поклали квіти до пам’ятника Михайлові Вербицькому. Від Львівської обласної ради в урочистостях взяв участь заступник голови  обласної ради Володимир Гірняк.

   У суботу, 5 березня, на могилі визначного композитора, який похований у селі Млини Республіки Польща делегація з Львівщини покладе квіти. Біля Пантеону, де похований Михайло Вербицький відбудеться панахида та віче.

 

Довідка:

    Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, де його батько Михайло був священиком.

В 1856 року  Михайло Вербицький  осів у селі Млинах  (Республіка Польща), де прожив решту свого життя. У цьому селі композитор і написав музику до гімну України. Щоправда дата створення гімну достеменно не відома. Тривалий час вважалося, що твір створений 1862-1863 року. Але відразу після створення пісня «Ще не вмерла Україна» набула великої популярності серед молоді Галичини.