2016 рік - проголошено Роком Івана Франка та Роком Борисом Возницького

02.03.2016
2016 рік - проголошено Роком Івана Франка та Роком Борисом Возницького

Таке рішення прийняли депутати на сесії 1 березня 2016 року. Тож 2016 рік на Львівщиніпроголошений Роком Івана Франка та Роком Бориса Возницького.

Таке рішення має на меті на належному рівні відзначити у 2016 році 160-річчя від дня народження визначного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, етнографа, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка та 90-річчя від дня народження видатного музейного подвижника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Бориса Возницького.

Також вирішили звернутися до Президента України та Верховної Ради України щодо вшанування на державному рівні пам’яті Бориса Возницького (звернення додається).

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України та Верховної Ради України

щодо вшанування на державному рівні пам’яті Бориса Возницького

 

У 2016 році Львівщина та вся творча інтелігенція відзначатиме 90-річчя від дня народження видатного музейного подвижника Бориса Григоровича Возницького.

Герой України (2005 р.), Почесний член (академік) Академії мистецтв України (з 2002 р.), заслужений працівник культури України (1975 р.), лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1990 р.), лауреат Всеукраїнської премії "Визнання" (2001 р.), кавалер ордена "За заслуги" ІІІ (1996 р.) та ІІ (2001 р.) ступенів, лауреат найвищої відзнаки Польщі – ордена Відродження Польщі "Командор" (2003 р.), заслужений працівник культури України та Польщі, Президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), почесний доктор Варшавської академії мистецтв (2004 р.).

Борис Возницький був незмінним багатолітнім директором (1962 – 2012 роки) Львівської національної галереї мистецтв. Завдяки його натхненній і жертовній праці історія українського мистецтва поповнилась численними сторінками. Саме йому ми складаємо подяку за збагачення національної культурної скарбниці десятками тисяч унікальних пам’яток.

Борис Григорович усе своє свідоме життя скрупульозно і наполегливо збирав скарби українського мистецтва, аби зберегти їх для майбутніх поколінь, аби засвідчити перед світом, що Україна – це держава зі славним минулим, з багатою культурною спадщиною. Він не потребував особливої вдячності чи винагороди за свою працю – найбільшою втіхою для нього були відновлені ікони, врятовані картини і скульптури, ще один замок-музей, який відчиняв двері для відвідувачів.

В особі Бориса Возницького всі ми маємо найвищий взірець самовідданості професії, приклад виняткової подвижницької праці та патріотичної турботи про неоціненні здобутки рідної культури. Маємо спільний обов’язок зберегти для майбутніх поколінь пам’ять про видатного музейного подвижника, а також про ті численні мистецькі скарби, які він врятував від забуття та залишив сучасникам і майбутнім поколінням.

З метою вшанування на державному рівні пам’яті Бориса Возницького звертаємося до Вас із проханням:

- проголосити в Україні 2016 рік Роком Бориса Возницького – видатного музейного подвижника;

- заснувати державну премію України імені Бориса Возницького для відзначення музейних працівників;

- провести тематичні виставки в музеях України;

- передбачити в Державному бюджеті України кошти для ґрунтовного кількамовного видання, присвяченого життю та творчій діяльності Бориса Григоровича Возницького.