Львівщина відзначає 204-у річницю від дня народження отця Маркіяна Шашкевича

06.11.2015
Львівщина відзначає 204-у річницю від дня народження отця Маркіяна Шашкевича

6 листопада у Львові з нагоди 204-річчя від дня народження отця Маркіяна Шашкевича відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника Будителеві українців.

У заході взяли участь начальник управління з гуманітарних питань Львівської обласної ради Ірина Хороших, заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Туркало, представники творчої громадськості Львівщини, зокрема, голова Шашкевичівської комісії Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Феодосій Стеблій, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, поет і прозаїк Ігор Калинець, доктор географічних наук, професор, Дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка Олег Шаблій, завідувач музею «Русалки Дністрової» Галина Корнєєва, учні Львівської середньої загальноосвітньої школи № 34, яка носить ім'я Маркіяна Шашкевича, Державна заслужена хорова капела України «Трембіта». Після покладання квітів відбулося спільне виконання Державного Гімну України.

Також сьогодні урочистості з відзначення пам'ятної дати проходять у музеї-садибі Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся Золочівського району та у Мостиському і Жовківському районах Львівщини.

Довідка

Народився Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 р. у селі Підлисся Золочівського повіту. Навчався Маркіян у Золочеві, Бережанській гімназії, у 1838 р. закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету. Закінчивши семінарію, став парафіяльним священиком у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках.

Шашкевич був борцем за рівноправність української мови, став духовним натхненником національного пробудження Галичини. Очоливши «Руську трійцю», разом з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, видав альманах «Русалка Дністровая» (1837). Уже після його смерті Яків Головацький видав «Читанка» для малих дітей (1850).