Інститут сім’ї, церква і школа – основа будь-якої нації, – Олександр Ганущин під час Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл

17.08.2018
Інститут сім’ї, церква і школа – основа будь-якої нації, – Олександр Ганущин під час Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл

Сьогодні, 17 серпня, у головному корпусі «Львівської політехніки» розпочався Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, на який завітали понад 200 гостей із 36 країн світу.

У церемонії відкриття взяли участь Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Звертаючись до учасників Форуму, Марина Порошенко підкреслила, що сьогоднішній захід – це справді історична подія, оскільки вперше за роки незалежності України питання збереження національної ідентичності українців за кордоном обговорюється на такому представницькому рівні.

4986052016_IMG_0699

«Дуже символічно, що наш Форум відбувається напередодні нашого головного національного свята – Дня Незалежності України. Українське освітнє середовище за кордоном є джерелом поширення української мови, історії і культури. Саме від вас залежить як буде сьогодні поширюватися інформація про події, які відбуваються в Україні. Це вкрай важливо для зміцнення іміджу нашої держави на міжнародному рівні», - сказала Марина Порошенко.

У вітальному слові Олександр Ганущин підкреслив, що не так багато маємо ми зараз можливостей зберігати ідентичність у сучасному світі. «Світ ХХІ століття є дуже складним, це світ соцмереж, доступності, глобалізації. Одні держави роблять все, щоб втримати політичну ідентичність своєї нації закордоном, інші, такі як ми, поки що цьому в них вчимося.

4955353936_IMG_0787

Російсько-українська війна, поведінка сусідів України, таких як Угорщина і Польща, неминуче посилюватиме не лише нашу дипломатичну присутність, але й скеровуватиме зусилля української влади на підтримку закордонних українців коштом України, українських платників податків. Участь Марини Порошенко в цьому заході – ще один крок до цього.

А все решту Ви знаєте – інститут сім’ї, церква і школа – хребет будь-якої нації. Від Львівської обласної ради дякую Вам за справу, яку робите. Слава Вам і слава Україні!», - сказав Олександр Ганущин.

4950816784_IMG_0528

Варто додати, що Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл триватиме упродовж 17-22 серпня.

5823053648_IMG_0876

Детальніше про Форум – тут.