На Сокальщині створять високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива, – в області підписали Меморандум

09.08.2018
На Сокальщині створять високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива, – в області підписали Меморандум

На Львівщині сьогодні, 9 серпня, підписали Меморандум про реалізацію в Сокальському районі проекту «Створення в Україні високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива».

Сторони-підписанти: Львівська обласна рада; Львівська ОДА; ПП «Енергія природи – водень» (м. Харків) – замовник проекту; компанія «Гальф Петролиум Лимитед Ко» (Катар) – компанія, відповідальна за забезпечення проекту інвестиційним фінансуванням в повному обсязі.

4985222704_IMG_8687

Підписуючи від імені Львівської обласної ради Меморандум про співпрацю, перший заступник голови облради Андрій Білоус зауважив, що на Львівщині державна влада і місцеве самоврядування тісно співпрацюють для створення сприятливого інвестиційного клімату. «Ми зробимо все, щоб допомогти нашим партнерам реалізувати цей масштабний Проект», - сказав він.

Також Андрій Білоус звернув увагу на те, що реалізація Проекту базуватиметься на розробках вітчизняних вчених. «Упевнений, співпраця між українською наукою, іноземними інвесторами та регіональною владою – це запорука успішної реалізації Проекту», - наголосив посадовець.

4515877984_IMG_8637

За словами президента компанії «Гальф Петролиум Лимитед Ко» Абдулазіз Хамад А Аль-Делаімі, вони на стадії започаткування дуже важливого проекту – перетворення твердого палива в рідке. «Важливим аспектом реалізації цього проекту є і те, щоб долучити до цієї співпраці також і приватний сектор», - сказав він.

Варто додати, що основною ціллю проекту «Створення в Україні високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива» є збільшення виробництва моторного палива в Україні на 1,5 млн тонн.

Крім того, Проектом передбачається модернізація та дооснащення вугільної шахти «Зарічна»; будівництво переробного комплексу для отримання моторного палива; будівництво вугільної шахти «Тяглівська 1-2».

Період здійснення першої черги Проекту 2018 – 2023 роки.

Важливо, що інвестиційний ресурс ($ 4,2 млрд) – без використання державних коштів та надання державних гарантій від Уряду України.

У перспективі планується створення приблизно 8 тис додаткових робочих місць.