Програмна рада розглянула три проекти МТД, що претендують на співфінансування з обласного бюджету

03.08.2018
Програмна рада розглянула три проекти МТД, що претендують на співфінансування з обласного бюджету

Сьогодні, 3 серпня, відбулося перше цього року засідання Програмної ради з розгляду проектів міжнародної технічної допомоги, що можуть отримати фінансову підтримку з обласного бюджету. На розгляд було подано три проекти.

Першим заслухали проект Жовківської міської ради «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Як зауважили члени Програмної ради, даний проект є цікавим, системний, а його реалізація дозволить поки що частково відмовитися від газу в бюджетної галузі. Проект дороговартісний – 860 тис євро.

4576352416_IMG_8226

Як констатували члени Програмної ради, усі документи подано відповідно до вимог, але, на жаль, відсутнє рішення міськради про забезпечення бюджетного співфінансування місцевою владою своєї частки. Тому Програмна рада не змогла вже сьогодні підтримати даний проект, а прийняла рішення повернутися до цього питання під час наступного засідання після надання міськрадою рішення про співфінансування.

У свою чергу член Програмної ради, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак запропонував здійснити виїзд у Жовкву, щоб проаналізувати ситуацію на місці.

Загалом же Програмна рада підтримує проект Жовківської міськради.

Як наголосив член Програмної ради, начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків Іван Собко, Жовківська міська рада завше активно працює у напрямку залучення коштів МТД, щороку подаючи проекти і виграючи їх у царині енергозбереження, зокрема модернізації комунальних котелень. «Жовква вже давно завоювала статус енергоефективного міста», - додав він.

4576133904_IMG_8237

Наступний проект, який розглянула Програмна рада, – це проект видавництва «Астролябія» під назвою «Літературний переклад». Кошторисна вартість проекту – 116,6 тис євро. Його метою є переклад і публікація важливих для культури високоякісних творів європейських авторів класичної і сучасної літератури.

Програмна рада підтримала цей дворічний проект і погодила виділити з обласного бюджету 300 тис грн на поточний рік. За потреби, наступного року фінансовий ресурс може бути доданий.

І третій проект – Новоміської сільської ради Старосамбірського району «Ковбойки: Дикий захід». Він спрямований на стимулювання сталого місцевого економічного розвитку на території ОТГ Нове місто шляхом розробки та просування місцевої туристичної інфраструктури під брендом «Ковбойки». Кошторисна вартість трирічного проекту – 1 млн 130,2 тис євро.

У результаті – Програмна рада в повному складі готова підтримати таку ініціативу і виділити частину співфінансування, за умови надання рішення місцевої ради про забезпечення співфінансування своєї частки. На жаль, поки що цього документа не було надано.

Як нагадав Іван Собко, щороку в обласному бюджеті як мінімум 6 млн грн передбачається на співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги. «Неохідно підтримувати ініціативних людей, які на базовому рівні залучають десятки, сотні тис євро, а то й мільйони євро на території. Тому не віднайти 10-20% цієї суми спільними зусиллями базового і обласного рівнів, це неприпустимо», - підкреслив він.

Як наголосив співголова Програмної ради, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, усім спільно варто ще активніше працювати у напрямку коштів МТД. «Кошти в обласному бюджеті є, бажання працювати є, Програмна рада готова оперативно розглядати подані проекти. Тому від конкурсантів чекаємо нових проектів, а також чіткості та обґрунтованості під час захисту своїх ініціатив», - резюмував посадовець.