На Львівщині немає будь-яких антиромських чи інших антиетнічних настроїв, - керівництво області

18.07.2018
На Львівщині немає будь-яких антиромських чи інших антиетнічних настроїв, - керівництво області

Сьогодні, 18 липня, керівництво області зустрілося із депутатами угорського парламенту. Під час зустрічі сторони обговорили питання збройного нападу на ромський табір, розташований у лісовому масиві на околиці Львова.

Голова ОДА Олег Синютка висловив глибокі співчуття з приводу вбивства мешканця ромського поселення та щодо ситуації, яка склалася з жорстоким злочином у ромському таборі. «Хочу запевнити присутніх, що ця подія не має ніякого ґрунту щодо міжнаціональної ворожнечі. На Львівщині антиромських чи інших антиетнічних настроїв нема. Про ситуацію, яка сталася у Львові, поінформоване вище керівництво держави. Злочинці затримані, відкрито чотири кримінальних порушення», - зазначив очільник ОДА.

У свою чергу заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк зауважив, що практично усі політичні сили, які представлені в обласному парламенті, засудили той злочин, який трапився у Львові. «Львівщина є толерантною областю. Обласна рада та облдержадміністрація добре комунікують між собою і спільно працюють над вирішення проблем регіону, - повідомив Володимир Гірняк. - Ми також вдячні правоохоронним органам, які оперативно відреагували на подію. Тепер проводяться слідчі дії. Переконаний, злочинці будуть покарані».

Довідково:

Ввечері 23 червня 2018 року невідомі озброєні особи напали на ромський табір, розташований у лісовому масиві на околиці Львова.

Внаслідок нападу загинув 24-річний чоловік, ще четверо ромів були травмовані, в тому числі 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків та 30-річна жінка - всі мешканці Закарпатської області.

24 червня співробітники Національної поліції затримали сімох зловмисників, які напали на ромське поселення, усі - молоді хлопці віком 16-17 років, жителі Львова. Крім того, поліцейські встановили і затримали 20-річного організатора цього нападу